Czynna w godz.:

7:00 – 22:00 w dni powszednie
7:00 – 17:00 w soboty, niedziele, święta

Kierownik: Łukasz Stefański
tel.: 33 854 92 00 wew. 580
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pielęgniarki / Technicy sterylizacji medycznej:
tel.: 33 854 92 00 wew. 583

Centralna Sterylizatornia (CS) usytuowana jest w pawilonie diagnostycznym Szpitala Śląskiego i stanowi jedną z wzorcowych w Polsce. Uwzględnia optymalną funkcjonalność i ergonomię poszczególnych stref oraz pomieszczeń pomocniczych. Jest zaprojektowana zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 22 czerwca 2005 r. w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej. Dz. U. Nr 116, poz. 985.   


CS świadczy usługi z zakresu sterylizacji narzędzi chirurgicznych i sprzętu medycznego na potrzeby szpitala (m. in.: bloku operacyjnego i porodowego, oddziałów, podległych poradni
i pracowni specjalistycznych) oraz podmiotów prywatnych, z którymi zawarto umowę na realizację ww. świadczeń.  
Wykwalifikowany personel dokłada starań, aby poszczególne etapy reprocesowania przebiegały zgodnie z aktualnymi wymogami, w oparciu o obowiązujące przepisy, procedury, wytyczne, instrukcje i zalecenia. Dysponujemy nowoczesnymi urządzeniami (myjka ultradźwiękowa, przelotowe myjnie – dezynfektory, zgrzewarki, przelotowe autoklawy parowe oraz przelotowy sterylizator tlenkiem etylenu) i akcesoriami pomocniczymi.    
Nowoczesne, skomplikowane konstrukcyjnie instrumentarium nakłada konieczność podążania w kierunku innowacyjnych metod jego opracowywania. CS została zaprojektowana
w sposób uwzględniający perspektywę rozwoju i wdrażania nowych technologii. Dąży się do rozszerzenia parku maszynowego m. in.: o parowe urządzenie do oczyszczania wstępnego narzędzi, myjkę ultradźwiękową do endoskopów sztywnych, dodatkową myjnię – dezynfektor. Pozwoli to skrócić czas oczekiwania na niektóre zestawy narzędziowe, co z kolei będzie rzutować zwiększeniem przepustowości i efektywności innych działów szpitala. Daje to również szansę wzmocnienia konkurencyjności i poszerzenia rynku odbiorców. Już w chwili obecnej CS realizuje zlecenia podmiotów zewnętrznych, których ilość się zwiększa, co świadczy o wysokiej jakości realizowanych usług.

Pobierz wycenę pakietów przeznaczonych do sterylizacji parowej w formie pliku PDF.

Pobierz wycenę pakietów termolabilnych przeznaczonych do sterylizacji tlenkiem etylenu w formie PDF.

Pobierz cennik za usługi medyczne w formie pliku PDF: pobierz PDF >>

Szpital Śląski w Cieszynie oferuje Państwu możliwość skorzystania z wynajmu nowoczesnej, funkcjonalnej sali szkoleniowo-konferencyjnej o powierzchni 120 m2, znajdującej się przy wejściu głównym Szpitala Śląskiego, od ulicy Chrobrego. Sala dysponuje 75 miejscami z możliwością dostawek i zapleczem sanitarnym.

IMG 9957a

Niewielka odległość od centrum miasta, dogodne połączenia komunikacyjne oraz dozorowany, płatny parking sprawiają, że jest ona idealnym miejscem organizacji konferencji, szkoleń,
prelekcji oraz sympozjów.

Sala wyposażona jest w profesjonalny sprzęt multimedialny ze stałym łączem internetowym i nowoczesną infrastrukturę techniczną:

- projektor multimedialny;                                                       
- ekran;
- system nagłaśniający z mikrofonami bezprzewodowymi.


Dodatkowymi jej atutami są:

- przestronność wnętrza;
- system klimatyzacyjny;
- naturalne oświetlenie;

Na życzenie klientów, możliwe jest przygotowanie cateringu.         

Cena brutto:
1 godzina - 60 zł
1 dzień - 300 zł

Kontakt i rezerwacja sali:
Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej
ul. Bielska 4
Tel. 33 854 92 18 lub 33 854 92 19
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pracownia Rehabilitacji zaprasza na zabiegi od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 20:00.
W grudniu i styczniu oferujemy atrakcyjny rabat 30%.
Szczegóły promocji w Rejestracji Pracowni Rehabilitacji lub pod nr tel. 33 854 92 00 wew. 620, 621.

reklama rehabilitacja

Od lipca br. Narodowy Fundusz Zdrowia drastycznie ograniczył kontrakt na świadczenia w Pracowni rehabilitacyjnej w Szpitalu Śląskim. Skutkowało to znacznym wydłużeniem czasu oczekiwania na świadczenia refundowane przez NFZ. Mieliśmy wiele próśb pacjentów by umożliwić wcześniejszą rehabilitację. Zdajemy sobie sprawę, że czekanie kilka lat na zabiegi często skazuje pacjentów na niepotrzebny ból, a w wielu przypadkach uniemożliwia pełny powrót do zdrowia. Bardzo zależy nam, żeby Pracownia służyła pacjentom w jak największym wymiarze, dlatego zdecydowaliśmy się żeby chorzy mogli, odpłatnie skorzystać z jej usług w dogodnym dla siebie terminie.

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top