Aktualności

Centrum Zdrowia Psychicznego znajduje się w Szpitalu Śląskim w Cieszynie, ul. Bielska 4. W skład Centrum wchodzą: Oddział Psychiatryczny Dzienny (budynek E), Oddział Psychiatryczny (budynek F), Poradnia Zdrowia Psychicznego (budynek "J"), Zespół Leczenia Środowiskowego oraz Dział przyjęć. Centrum bezpłatnie służy mieszkańcom powiatu cieszyńskiego.

 

Pełnomocnik Dyrektora ds. Centrum Zdrowia Psychicznego lek. Andrzej Kłoda - tel. 33/ 854 92 00 wew. 357

Sekretariat - tel. 33/ 854 92 00 wew. 388

Koordynator - tel. 33/ 854 92 00 wew. 550

Adres strony Centrum Zdrowia Psychicznego - http://www.czp.cieszyn.pl/

 

Centrum Zdrowia Psychicznego, to miejsce, gdzie można - bez umawiania się - uzyskać kompleksową, fachową pomoc psychiatryczną oraz wszelkie informacje. Oprócz oddziałów: całodobowego i dziennego oraz poradni nowym tworem jest Zespół Leczenia Środowiskowego, który zajmuje się terapią w środowisku domowym. Opieka domowa, to forma leczenia ambulatoryjnego w domu, tam, gdzie mieszka pacjent. Pomocy udzielają: lekarz, pielęgniarka psychiatryczna oraz terapeuta.

W nowej strukturze funkcjonować będzie także punkt zgłoszeniowo - koordynujący, dostępny w robocze dni od godz. 8.00 - 18.00. W punkcie, zgłaszający się pacjent, otrzyma - od psychologa, pielęgniarki lub terapeuty - wyczerpujące informacje, do kogo ma się zgłosić. Jeśli przypadek okaże się pilny - pacjent, nie później niż 3 dni od zgłoszenia, rozpocznie leczenie.

Jeśli Ty lub bliska Ci osoba: - masz ogromne kłopoty ze spaniem, nie możesz zasnąć, śpisz zdecydowanie za dużo - masz skoki nastroju od ogromnej euforii po stany depresyjne - zauważasz kłopoty z pamięcią krótkotrwałą - masz lęki, fobie, ataki paniki - towarzyszy ci rozdrażnienie, silniejsze odbieranie dźwięków - czujesz utratę chęci życia, atakują ciebie myśli samobójcze - masz nagłe skoki wagi – utrata jej lub przybieranie na niej - odczuwasz chęć izolacji - psują ci się poprawne dotąd relacje z ludźmi - masz kłopoty z koncentracją, nauką - kompulsywne wykonujesz jakieś czynności - towarzyszy ci lęk czy smutek odczuwany po stracie bliskiej osoby, rozstaniu, utracie pracy, przerwaniu nauki mogą to być oznaki, że warto zgłosić się po pomoc do specjalisty. Czekają oni na Ciebie w Centrum Zdrowia Psychicznego.

Biuro do spraw Pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego we współpracy z Rzecznikiem Praw Pacjenta przygotowało materiał informacyjny o Centrach Zdrowia Psychicznego. Można się z niego dowiedzieć jak będą działały i dla kogo dedykowane są Centra Zdrowia Psychicznego, czym jest leczenie środowiskowe, co to są punkty zgłoszeniowo-koordynacyjne oraz jak będzie wyglądać pierwsza wizyta pacjenta w takim miejscu. To nowa inicjatywa, która ma na celu jak najszersze dotarcie z wiedzą o tak potrzebnym programie wsparcia dla pacjentów. Na pytania odpowiadał kierownik Biura ds. Pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego, dr Marek Balicki.

https://www.youtube.com/watch?v=duFzQ3JIhUY

 

 

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top