Aktualności

Kolejna odsłona prozdrowotnej edukacji w ramach cyklu „Pro salute” za nami. Młodzi ludzie otrzymali porcję rzetelnej wiedzy i odpowiedzi na pytania związane z seksualnością i zagrożeniami chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Majowe wykłady poprowadziły lekarki Szpitala Śląskiego. Lek. med. Justyna Wykręt,  z Oddziału dermatologicznego, przygotowała prelekcję „Wstydliwe choroby, jak na nie reagować i jak sobie pomóc”,  a lek. med. Agnieszka Nowak i lek. med. Sylwia Półgrabia, z Oddziału ginekologiczno - połozniczego, prelekcję „Antykoncepcja - alternatywy i świadomy wybór". Przystępnie i merytorycznie mówiły o problemach, zagrożeniach, zdrowotnych konsekwencjach seksualnej sfery życia. Wiele uwagi poświęciły antykoncepcji, kontroli płodności, odpowiedzialności za swoje decyzje, dojrzałości psychicznej do inicjacji seksualnej.

Dla wielu nastolatków poruszane tematy są kłopotliwe i krępujące. Warto jednak mówić o nich w otwarty sposób i zwiększać świadomość, szczególnie w okresie wakacyjnym. Daje to szanse na refleksję i może zapobiec wielu przykrym niespodziankom – ocenia Anna Rokosz - pedagog szkolny.

Ważnym aspektem edukacji młodzieży były też tematy związane z tzw. wstydliwymi chorobami - od AIDS, grzybicy, opryszczki po kiłę i rzeżączkę. Od dróg zakażenia, po symptomy, ryzyko, powikłania i leczenie.

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top