Drukuj

Kolejna odsłona prozdrowotnej edukacji w ramach cyklu „Pro salute” za nami. Młodzi ludzie otrzymali porcję rzetelnej wiedzy i odpowiedzi na pytania związane z seksualnością i zagrożeniami chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Majowe wykłady poprowadziły lekarki Szpitala Śląskiego. Lek. med. Justyna Wykręt,  z Oddziału dermatologicznego, przygotowała prelekcję „Wstydliwe choroby, jak na nie reagować i jak sobie pomóc”,  a lek. med. Agnieszka Nowak i lek. med. Sylwia Półgrabia, z Oddziału ginekologiczno - połozniczego, prelekcję „Antykoncepcja - alternatywy i świadomy wybór". Przystępnie i merytorycznie mówiły o problemach, zagrożeniach, zdrowotnych konsekwencjach seksualnej sfery życia. Wiele uwagi poświęciły antykoncepcji, kontroli płodności, odpowiedzialności za swoje decyzje, dojrzałości psychicznej do inicjacji seksualnej.

Dla wielu nastolatków poruszane tematy są kłopotliwe i krępujące. Warto jednak mówić o nich w otwarty sposób i zwiększać świadomość, szczególnie w okresie wakacyjnym. Daje to szanse na refleksję i może zapobiec wielu przykrym niespodziankom – ocenia Anna Rokosz - pedagog szkolny.

Ważnym aspektem edukacji młodzieży były też tematy związane z tzw. wstydliwymi chorobami - od AIDS, grzybicy, opryszczki po kiłę i rzeżączkę. Od dróg zakażenia, po symptomy, ryzyko, powikłania i leczenie.

IMG_3482a.jpg IMG_3483a.jpg IMG_3490a.jpg

IMG_3492a.jpg IMG_3493a.jpg IMG_3694a.jpg

IMG_3699a.jpg IMG_3703a.jpg IMG_3705a.jpg

IMG_3706a.jpg IMG_3707a.jpg IMG_3711a.jpg

IMG_3717a.jpg