Aktualności

Dwiema czerwcowymi prelekcjami, dla cieszyńskich dzieci, o dojrzewaniu i pierwszej pomocy, przygotowanymi przez doświadczonych pracowników Szpitala Śląskiego w Cieszynie, zakończony został cykl wykładów „Pro salute” zaplanowany na I połowę 2015r.

 

Mgr Joanna Karchut, doświadczona położna, omówiła temat „Będę dojrzewać, zmiany w moim ciele i psychice”. Kiedy nastolatki powoli wchodzą w okres dorosłości, nie zawsze rozumieją, jakie zmiany zachodzą w ich ciele. Aby okres dojrzewania nie był źródłem niespodzianek, trzeba ich w delikatny sposób przygotować na to spotkanie stwierdziła J.Karchut. Merytorycznie przygotowani lżej przechodzą wszelkie zmiany.

Tomasz Miechowski, ratownik medyczny, miał fascynujące spotkanie z przedszkolakami ucząc je pierwszej pomocy; jak należy zareagować, kiedy ktoś zemdleje, w jaki sposób zadzwonić na pogotowie i się przedstawić, i jak – jeśli będzie taka konieczność – zacząć masaż serca. Dowiedziały się również, co robić w wypadku poparzenia czy skaleczenia. Dzieci, jak zwykle, były zaciekawione i chłonęły przekazywaną wiedzę. T.Miechowski przygotował dla nich specjalny wierszyk o pierwszej pomocy, który niewątpliwie zostanie zapamiętany na długo.

Kolejny cykl wykładów „Pro salute” rozpoczynamy po wakacjach. Informacje ukażą się w mediach.
Read More

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top