Aktualności

Szpital Śląski w Cieszynie zaprasza, podczas wakacyjnych miesięcy, do obejrzenia wystawy „Tatry w obiektywie” autorstwa Leszka Danelczyka, od 15 lat pracownika szpitala.
Wystawa znajduje się w Zespole Poradni Specjalistycznych Pawilonu Diagnostyczno – Zabiegowego. Wstęp bezpłatny.

IMG 4272a

Swoją przygodę z Tatrami zacząłem całkiem przypadkiem poznając ,kilka lat temu, dziewczynę wspinającą się w Tatrach. Namówiła mnie żebym spróbował. Wcześniej chodziłem tylko po Beskidach. Pierwsze wejście było na Kościelec, który do najłatwiejszych nie należy. Zniechęciłem się i stwierdziłem jednak, że to nie dla mnie. Po roku czasu postanowiłem, że spróbuję jeszcze raz zaczynając od mniejszych szczytów stopniowo zwiększając trudność stwierdza autor zdjęć. Jeżeli ktoś ma ochotę się przyłączyć to zapraszam. Wszystkim chodzącym po górach życzę tyle samo udanych zejść co wyjść podsumowuje swoją wypowiedź Leszek Danelczyk.
Góry uczą pokory, cierpliwości, odwagi i działają uzależniająco. Wejść na szczyt to nie tylko pokonanie swoich słabości, ale również poznanie samego siebie. Fascynujące ujęcia przyrody, zróżnicowanie terenu, bezdroża, potoki, dzikie perci wydeptane przez zwierzęta, ciekawe formy skalne, polanki, potoki, wodospady…to nam daje górski krajobraz. Miejsca, gdzie nie stanęła jeszcze ludzka stopa, a jeśli stanęła to nie zrobiła zdjęć, możliwość wykonania unikatowych ujęć a przede wszystkim miłość do gór, to wszystko pcha niepokornych do smakowania górskich wędrówek.

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top