Drukuj

Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego, w II kwartale 2015 r., przekazała Szpitalowi Śląskiemu sprzęt medyczny o łącznej wartości prawie 18 tys. zł, który trafił na oddział chirurgiczny i geriatryczny oraz na blok operacyjny.

 

 

Polarislaser

Oddział chirurgii ogólnej otrzymał aparat do podciśnieniowej terapii leczenia ran INFO V.A.C (wartość 5 tys.zł). Urządzenie to wykorzystuje kontrolowane podciśnienie w ranie do odprowadzania wysięku z rany, pobudzania ziarninowania. Stosowane jest w leczeniu trudno gojących się ran pourazowych, zainfekowanych, w leczeniu stopy cukrzycowej, odleżyn, ran brzusznych pooperacyjnych z przetokami jelitowymi, w przyspieszaniu wygajania przeszczepu skóry.
To zaawansowane urządzenie pozwala dwukrotnie szybciej doprowadzić do zagojenia rany, a dodatkowo obniża koszty leczenia o jedną trzecią mówi dr n. med. Stanisław Mikołajczyk – Ordynator oddziału chirurgii ogólnej.

Blok operacyjny wzbogacił się o sprzęt do przeprowadzania operacji urologicznych; resektoskop i optykę o wartości 5497 zł.
Natomiast Oddział geriatryczny został obdarowany Polarisem 2 z sondą do laseroterapii i Sonarisem M – sterownikiem do ultradźwięków wraz z głowicą (łączna wartość 7,5 tys.zł). Jesteśmy wdzięczni hojnemu darczyńcy. Oba sprzęty znakomicie uzupełnią fizykoterapię naszych pacjentów - podsumowuje dr n. med. Marcin Pecold – Ordynator Oddziału geriatrycznego.

P7101874a.jpg P7101882a.jpg Polarislaser.jpg

optyka01a.jpg polaris.jpg resektoskop01.jpg