Drukuj

W pierwszej połowie bieżącego roku na cieszyński SOR dotarł sprzęt specjalistyczny, o niebagatelnej wartości 211 399 zł, ofiarowany przez WOŚP w ramach środków zebranych w styczniu 2014 r.

IMG 4489ab


Szpitalny Oddział Ratunkowy w Szpitalu Śląskim w Cieszynie wzbogacił się o zestaw do trudnej intubacji, przeznaczony zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Zapewnia właściwą drożność dróg oddechowych. Zestaw posiada tor termowizyjny. Dotarły również 2 kardiomonitory, które służą do monitorowania funkcji życiowych dorosłych i dzieci a także skaner naczyń krwionośnych do lokalizacji i umiejscowienia żył powierzchownych. SOR wzbogacił się także o USG do oceny stanu pacjenta, respirator transportowy do wentylowania dorosłych i dzieci oraz wielofunkcyjny wózek do przewożenia pacjenta (może być ustawiony także w pionie), który jest przezierny (przejrzysty) dla promieni rtg.
Specjalistyczny sprzęt otrzymany od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znacznie ułatwia diagnostykę pacjentów, którzy korzystają z naszych usług podkreśla Urszula Praszywka – Pielęgniarka Oddziałowa cieszyńskiego SOR-u. Trafiają do nas nie tylko dorośli pacjenci, ale też i dzieci, stąd była potrzeba, aby bez względu na wiek i wagę można było użyć potrzebnego, specjalistycznego sprzętu medycznego dla ratowania życia.
Od 20 lat, corocznie, Szpital Śląski otrzymuje od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bardzo potrzebny sprzęt. To ponad 1 212 000 zł przekazanych w formie aparatury medycznej. Dotychczas zostały obdarowane oddziały: neonatologii, pediatrii, chirurgii dziecięcej, geriatrii i SOR-u. Dzisiaj ten sprzęt z serduszkiem stanowi ważne wyposażenie oddziałów w Szpitalu Śląskim w Cieszynie, za co dziękują zarówno pacjenci jak i pracownicy.

IMG_4485ab.jpg IMG_4489ab.jpg IMG_4492ab.jpg

IMG_4494ab.jpg IMG_4499ab.jpg IMG_4504ab.jpg

IMG_4511ab.jpg