Aktualności

Poruszającą pantomimę zatytułowaną „Migawki” z piękną oprawą muzyczną, uzupełnioną barwną prezentacją multimedialną można dziś było obejrzeć w sali konferencyjnej Szpitala Śląskiego z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.

Pantomima 1  

Są to migawki z naszego życia, w których miesza się jawa ze snem. Dotyczą one wszystkich aspektów życia i śmierci. Interpretację pozostawiam widzom i bardzo mnie cieszy kiedy spotykam się z różnorodnymi reakcjami, niejednokrotnie innymi niż ja miałam w zamyśle. Chodzi o to, by spektakl pobudzał emocje i wyobraźnię. Trwa tylko 5,5 minuty, lecz może przekazać wiele - komentuje reżyser spektaklu Aleksandra Grzyb terapeutka Dziennego Ośrodka Wsparcia „Więź” i Oddziału Psychiatrycznego Szpitala Śląskiego.
Pantomima miała swoją premierę podczas VI Międzynarodowego Przeglądu Umiejętności Artystycznych Amatorskich Zespołów Seniorów i Osób Niepełnosprawnych Puma 2015 w Dąbrowie Górniczej. W przedstawieniu wystąpili terapeuci i podopieczni Dziennego Ośrodka Wsparcia „Więź”.

 Obchodom Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego towarzyszyła wystawa malarstwa i rękodzieła artystycznego podopiecznych „Więzi” i Oddziału Psychiatrycznego, która cieszyła się sporym zainteresowaniem.

 Foto. Beata Sikora-Małyjurek

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top