Aktualności


W drugiej połowie bieżącego roku na Oddział geriatryczny Szpitala Śląskiego w Cieszynie trafiła druga transza sprzętu medycznego podarowanego przez WOŚP w ramach środków zebranych w styczniu 2014 r. Łączna wartość daru to prawie 37 000 zł.

holter

Oddział geriatryczny otrzymał sprzęt, na dzień dzisiejszy, najnowocześniejszy na rynku. Jest to zestaw do rejestracji EKG met. Holtera. Całodobowy elektrokardiograf wraz z oprogramowaniem, o wysokich parametrach technicznych, za 21 500 zł. Taka wielogodzinna rejestracja zwiększa szansę na stwierdzenie różnych zaburzeń czynności elektrycznej serca. Służy także do oceny pracy rozrusznika serca. Metodę Holter stosujemy też, jako uzupełnienie próby wysiłkowej w diagnozowaniu choroby niedokrwiennej serca (choroby wieńcowej). Dzięki niej uzyskujemy informację o ukrwieniu serca w ciągu całej doby i w różnych sytuacjach życiowych - stwierdza dr n.med. Marcin Pecold Ordynator tego oddziału i dodaje - otrzymaliśmy również zestaw do całodobowej rejestracji ciśnienia krwi metodą Holtera. Można wykonać badanie 2 metodami: osłuchową (wykonywaną przez lekarza) oraz oscylometryczną (automatyczną). Wartość zestawu to 6 300 zł. Oddział wzbogacił się również o zegarowy aparat do mierzenia ciśnienia SPOT, o wartości 9 200 zł. Jest to monitor czynności życiowych, który wspomaga biały personel podczas codziennych obchodów. Monitoruje ciśnienie krwi, saturację i temperaturę pacjenta.
Od 20 lat, corocznie, Szpital Śląski otrzymuje od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bardzo potrzebny sprzęt. To ponad 1 240 000 zł przekazanych w formie aparatury medycznej. Dotychczas zostały obdarowane oddziały: neonatologii, pediatrii, chirurgii dziecięcej, geriatrii i SOR-u. „Serduszkowy” sprzęt służy wielu pacjentom, za co dziękują zarówno pacjenci jak i pracownicy.

foto. Barbara Karnas

 

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top