Aktualności

Wzorem lat ubiegłych, w dniu 29 października br. zostały w naszym szpitalu przeprowadzone kolejne ćwiczenia ewakuacji w ramach obowiązku praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji. Będąc bogatszymi o doświadczenia z poprzednich takich przedsięwzięć, tym razem wybraliśmy budynek Pawilonu VII, mieszczący Oddział Psychiatryczny. Taki akurat wybór podyktowany był, poza decyzjami właściwych miejscowo Komendantów Państwowej Straży Pożarnej szczebli powiatowego i wojewódzkiego, także potrzebą przeprowadzenia tego zamierzenia w budynku mieszczącym oddział ciężki i szczególny pod względem ryzyka w zakresie bezpieczeństwa ogólnego, w tym pożarowego. Z inicjatywą taką wystąpiła już wcześniej Pani Ordynator Oddziału, przy aprobacie pozostałych osób funkcyjnych.
Mając to na uwadze, musieliśmy także zmierzyć się z tym ryzykiem, organizując powyższe zamierzenie, oczywiście w trakcie normalnej szeroko rozumianej działalności leczniczej w warunkach niepogorszonych na oddziale. Będąc pełnymi obaw o powodzenie naszego zamierzenia, zdołaliśmy przygotować je i przeprowadzić – zaryzykuję to stwierdzenie – wzorowo.
Oczywiste zatem jest, że możliwe było to tylko dzięki usilnym staraniom i zaangażowaniu oraz bardzo dobrej współpracy z piszącym te słowa, personelu oddziału na czele z jego kierownictwem. Trudności bowiem, w przeprowadzeniu ćwiczenia odczuł i musiał wziąć je na swoje barki cały Oddział Psychiatryczny, choć naturalnie w różnym stopniu.

PA261971b


W tym miejscu, należy także zaznaczyć, ze do naszego sukcesu przyczyniły się także osoby spoza Oddziału Psychiatrycznego, biorące udział w ćwiczeniu w charakterze pozorantów pacjentów tego oddziału i wykonawców innych przydzielonych ról oraz dwa zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie. Pamiętamy także, że pomogły nam w tym doświadczenia Oddziałów Otolaryngologicznego i Dermatologicznego, które wcześniej musiały się zmierzyć z takim wyzwaniem i znieść jego trudy, a zawsze były niemałe.
Zatem w imieniu Dyrekcji Zakładu, z jej upoważnienia i w swoim własnym pragnę złożyć szczere wyrazy uznania, podziwu i podziękowania wszystkim uczestnikom za realistyczne i sugestywne „odegranie” zdarzenia, którego obyśmy nigdy nie musieli doświadczyć w rzeczywistości.

10 listopada 2015 r.
Henryk Neffe – Inspektor ds. ochrony przeciwpożarowej i obronnych - koordynator ćwiczenia

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top