Aktualności

Nie atakuje nas znienacka, rozwija się z wiekiem, ale długo nie daje żadnych dolegliwości. Osteoporoza to choroba, której można uniknąć, możemy zrobić wiele, by jej zapobiec. A gdy się pojawi, skutecznie leczyć.

O tym, jak można samemu rozpoznać pierwsze oznaki osteoporozy, czy chorują na nią wyłącznie starsze panie, jak sprawdzić czy mamy osteoporozę, jak zapobiegać, czy pomoże w tym witamina D i w jaki sposób leczy się podstępną chorobę opowie lek. Marceli Łopatka podczas spotkania prozdrowotnego z cyklu Pro salute, które odbędzie się 24.11.2015 r. (wtorek), o godz. 16.00, w sali konferencyjnej Pawilonu Diagnostyczno – Zabiegowego w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. Wstęp wolny.

IMG 6752a


Wiele osób uważa, że na osteoporozę chorują starsi ludzie, a właściwie starsze panie. A prawdą jest, że na tę ukrytą chorobę cierpią również mężczyźni a także osoby młodsze. Osteoporoza nie daje typowych objawów, jej pierwszą oznaką może być złamanie, ale zaniepokoić powinny nas również np. bóle kręgosłupa – wyjaśnia M.Łopatka i dodaje – to, czy zachorujemy nie zależy wyłącznie od naszych genów. Wpływ na rozwój choroby ma także dieta, leki, zaburzenia hormonalne, mało aktywny tryb życia, używki.
Znaczenie w zapobieganiu choroby ma aktywność fizyczna. Lekarze zalecają: codzienny spacer, nordic walking, pływanie, jazdę na rowerze. Nowoczesne leczenie pozwala poprawić gęstość kości i ją utrzymać a w połączeniu z odpowiednim trybem życia powinno zapewnić długofalowy skutek zdrowotny.

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top