Aktualności

Wiele mówi się i pisze ostatnio o wzrastającym na terenie polskich szkół problemie agresji i przemocy. Codzienne obserwacje nauczycieli, jak też drastyczne epizody znane publicznie sygnalizują, że agresja i przemoc w szkole są niemarginalnym problemem, występującym w różnych konfiguracjach.

26 stycznia br. - w Szpitalu Śląskim w Cieszynie - na prozdrowotnym spotkaniu edukacyjnym z uczniami z Zespołu Szkół Budowlanych w Cieszynie psycholog Agnieszka Kaleta-Kiereś przedstawiła i omówiła formy agresji i przemocy, z którymi mogą spotkać się uczniowie w szkole.

IMG 9205a

Agresja narusza podstawowe zasady, które obowiązują wszystkich ludzi – mówi A.Kiereś i podkreśla – ważne jest, by przypominać te zasady, bo często o nich zapominamy. Te zasady dotyczą wszystkich ludzi.
Agresja i przemoc w szkole przejawia się głównie w różnych formach napastliwości czy dokuczliwości jednych uczniów wobec innych, bądź w używaniu przez jakąś grupę dzieci siły czy pośredniej przemocy wobec słabszych, aby ich zastraszyć, podporządkować, uzyskać od nich pożądane "usługi" i dobra (np. pieniądze, atrakcyjne przedmioty ).

 

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top