Drukuj

Wiele mówi się i pisze ostatnio o wzrastającym na terenie polskich szkół problemie agresji i przemocy. Codzienne obserwacje nauczycieli, jak też drastyczne epizody znane publicznie sygnalizują, że agresja i przemoc w szkole są niemarginalnym problemem, występującym w różnych konfiguracjach.

26 stycznia br. - w Szpitalu Śląskim w Cieszynie - na prozdrowotnym spotkaniu edukacyjnym z uczniami z Zespołu Szkół Budowlanych w Cieszynie psycholog Agnieszka Kaleta-Kiereś przedstawiła i omówiła formy agresji i przemocy, z którymi mogą spotkać się uczniowie w szkole.

IMG 9205a

Agresja narusza podstawowe zasady, które obowiązują wszystkich ludzi – mówi A.Kiereś i podkreśla – ważne jest, by przypominać te zasady, bo często o nich zapominamy. Te zasady dotyczą wszystkich ludzi.
Agresja i przemoc w szkole przejawia się głównie w różnych formach napastliwości czy dokuczliwości jednych uczniów wobec innych, bądź w używaniu przez jakąś grupę dzieci siły czy pośredniej przemocy wobec słabszych, aby ich zastraszyć, podporządkować, uzyskać od nich pożądane "usługi" i dobra (np. pieniądze, atrakcyjne przedmioty ).

 

IMG_9200a.JPG IMG_9202a.JPG IMG_9203a.JPG

IMG_9205a.JPG IMG_9206a.JPG IMG_9207a.JPG

IMG_9210a.JPG IMG_9212a.JPG IMG_9226a.JPG

IMG_9232a.JPG