Aktualności

Żywe barwy i skomplikowane bibułkarskie sploty odnajdziemy w kwiatowych kompozycjach Kasi Ochodek. Jej kolorowe obrazy ilustrujące zachwyt przyrodą można obejrzeć do końca marca br. w Galerii zmiennej Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

IMG 1036a

 

Autorka pasjonuje się metodą decoupage i bibułkarstwem. I tę technikę papieroplastyki użyła aby nadać formie piękno. W przypadku prezentowanych obrazów wykorzystała metodę polegającą na wyklejaniu wcześniej przygotowanego szkicu mocno skręconymi bibułkowymi wałeczkami. W wykonaniu tych prac wskazana jest dokładność i precyzja, przez co praca jest niezwykle czasochłonna, a równocześnie wymaga umiejętności manualnych i poczucia estetyki. Powstająca bogata faktura płaszczyzny daje ciekawy efekt - stwierdza Joanna Cichy, arteterapeutka z Dziennego Ośrodka Wsparcia w Cieszynie.
Kasia jest mieszkanką Chybia, a także uczestniczką zajęć organizowanych w Ośrodku, w ramach których prowadzone są m.in. zajęcia plastyczne. Kasia właśnie tam znalazła swoje miejsce, wyciszenie i spokój ducha. Również w swoim domu wolny czas wypełnia zajęciami artystycznymi. Lubi osobiście obdarzać swoich bliskich własnoręcznie wykonanymi prezentami, które świadczą o jej kreatywności, wrażliwości i oddaniu rodzinie. Sztuka jest dla niej formą aktywności, daje poczucie spełnienia i oderwania się od codzienności, przez co jej świat czyni bardziej kolorowym – dodaje J.Cichy.
Serdecznie zapraszamy, ekspozycja „Mój kolorowy świat” będzie czynna do końca marca. Galeria zmienna mieści się w Zespole Poradni Specjalistycznych Szpitala Śląskiego w Cieszynie (Pawilon Diagnostyczno – Zabiegowy), wstęp wolny.

 

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top