Drukuj

Każdy człowiek doświadcza w swoim życiu uczucia zmęczenia szarością dnia codziennego. Ten moment przychodzi w różnych okresach życia, wtedy warto pomyśleć o realizacji swoich marzeń i odkrycia nieznanych talentów. Dla mnie właśnie nastąpił moment „Przebudzenia”, w którym uciekam w stworzony przez siebie świat pełen barwnych fantazji - mówi Joanna Bizub – Baszczyńska.

IMG 1595a

 

Pani Joanna jest cieszynianką, maluje naturę, ze szczególnym wyróżnieniem kompozycji kwiatowych i pejzaży. W pracach odzwierciedla się cała jej delikatna, marzycielska dusza. Maluje farbami akrylowymi. Ekspozycja jest dostępna - do końca kwietnia - w Galerii zmiennej Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Galeria znajduje się w Pawilonie Diagnostyczno – Zabiegowym, wstęp bezpłatny.

Malarstwo akrylowe jest stosunkowo młodą, ale uniwersalną techniką. W stosunku do farb olejnych farby akrylowe dają nieco mniej swobody w nadawaniu obrazom faktury, jednak podobnie łatwo można za ich pomocą uzyskiwać wszelkie inne efekty od wrażenia przenikania kolorów po efekty przestrzenne. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac Pani Joanny.

 

IMG_1595a.JPG IMG_1596a.JPG IMG_1599a.JPG

IMG_1601a.JPG IMG_1603a.JPG IMG_1605a.JPG

IMG_1606a.JPG