Aktualności

Jak ważne jest zdrowie wszyscy wiemy. W Światowym Dniu Zdrowia i w Dniu Pracownika Służby Zdrowia mogliśmy sobie o tym przypomnieć. Mieliśmy okazję podziękować tym, którzy na co dzień pracują na rzecz naszego zdrowia, niosąc pomoc i ulgę w cierpieniu.

IMG 1724

Wczoraj 07 kwietnia 2016 r. w Starostwie Powiatowym w Cieszynie odbyła się uroczystość, na której wręczono odznaczenia pracownikom służby zdrowia. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego , Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz, Starosta Cieszyński oraz przedstawiciele powiatowych jednostek medycznych.

Tematem przewodnim tegorocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia był lejtmotyw cukrzycy, która to choroba została uznana przez ONZ za epidemię XXI wieku, gdyż zachorowalność rośnie z każdym rokiem i szacuje się, że w 2035 r. na tę chorobę będzie chorować już ok. 592 mln osób na świecie. Temat cukrzycy, jej specyfiki i zagrożeń wynikających z jej powikłań, a także szeroko rozumianej profilaktyki omówiła na spotkaniu Ilona Gołębiowska – lekarz z poradni diabetologicznej Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Odbyło się również krótkie podsumowanie działalności placówek medycznych powiatu, które przedstawili dyrektorzy tychże jednostek: Czesław Płygawko – dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie, Jan Kawulok – dyrektor Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego oraz Teresa Wałga – dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Podsumowali dotychczasowe osiągnięcia, podkreślili zalety, ujawnili ambicje i kierunki rozwoju. Wicewojewoda Jan Chrząszcz wspólnie ze starostą Januszem Królem wręczyli odznaczenia dla zasłużonych pracowników. Wśród wyróżnionych znalazło się aż dziewięciu pracowników cieszyńskiego szpitala: dr n. med. Jerzy Zientek, dr n. med. Tomasz Dyrda, lek. Anna Ziajka-Paluch, lek. Barbara Rutkowska, lek. Małgorzata Gazeł-Małysz, Stefania Ferfecka-Wysłuch, Maria Bomastyk, Grażyna Wojtyna, Anna Foltyn oraz dwie pracownice cieszyńskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej: Halina Dziadek i Beata Matuszny.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za pełną poświęcenia pracę.

 

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top