Aktualności

20 kwietnia, w ramach trzynastej edycji Dnia Przedsiębiorczości, w Szpitalu Śląskim gościli po raz kolejny uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie oraz III Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Bielsku - Białej.

 

IMG 1965a

W trakcie tegorocznych praktyk odbywanych w Szpitalu Śląskim uczniowie zapoznali się z bogatą historią placówki, strukturą organizacyjną i działalnością. Gości uroczyście przywitał Adam Śliż Pełnomocnik Dyrektora ds. Techniczno - Gospodarczych, który zapoznał uczniów z zasadami funkcjonowania szpitala. Charakterystykę pracy oddziałów przedstawił Pełnomocnik ds. Medycznych dr n. med. Jerzy Zientek. Specyfikę pracy lekarzy zaprezentował praktykantom lek. Tomasz Rykała z Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, z kolei Agata Sadowska-Mętel, Pielęgniarka Naczelna, przedstawiła kulisy swojego zawodu. Odbyło się również szkolenie dla uczniów z zakresu profilaktyki zakażeń, poprowadzone przez pielęgniarkę Leokadię Gawlas. Po wysłuchaniu części teoretycznej uczniowie udali się na oddziały i do pracowni szpitalnych, gdzie mogli przyjrzeć się pracy kadry medycznej, a także z bliska zapoznać się z funkcjonującą w szpitalu nowoczesną aparaturą medyczną. Praktykanci gościli na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, na Oddziale Anestezji i Intensywnej Terapii, w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej, na Oddziale Chirurgii Dziecięcej oraz na Oddziale Geriatrycznym.
Podopieczni liceum wykazali się dużym zaangażowaniem - zadawali wiele pytań dotyczących funkcjonowania szpitala i praktycznych aspektów udzielania świadczeń medycznych. Mamy nadzieję, że wizyta w szpitalu pozwoliła lepiej poznać charakter pracy oddziałów szpitalnych i dała uczniom wiedzę niezbędną do dokonania trafnego wyboru kierunku dalszej edukacji.

 

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top