Aktualności

Zanim rozpocznie się letni sezon weź lusterko, zarezerwuj czas – tylko kwadrans – obejrzyj pieprzyki. Oglądanie znamion, to przed wakacjami obowiązkowy punkt programu, także wtedy kiedy nie planujesz plażowania czy wyjazdu w tropiki.

Na temat kryteriów, które mamy uwzględniać podczas samobadania znamion, będzie mówić lek. Anna Kotula – Hatala podczas wykładu prozdrowotnego Pro salute. Spotkanie odbędzie się 26.04.2016 r. (wtorek), o godz. 16.00 w Sali konferencyjnej Pawilonu Diagnostyczno – Zabiegowego Szpitala Śląskiego w Cieszynie, wstęp bezpłatny.

1598559

Duże ryzyko czerniaka – najbardziej złośliwego nowotworu skóry – występuje w przypadku zmian atypowych. Jak je rozpoznać? W samobadaniu pomogą amerykańskie kryteria ABCD. Biorąc je pod uwagę, dokładnie należy obejrzeć całe ciało, także podeszwy stóp, przestrzeń między palcami i fałdy skórne – mówi A.Kotula – Hatala i dodaje - pieprzyki i znamiona na skórze nie są groźne do czasu, gdy zaczynają zmieniać kolor, szybko rosnąć, krwawić czy swędzieć – wówczas mogą wskazywać na rozwój czerniaka. Co to są kryteria ABCD, jakie są objawy czerniaka, jak rozpoznać nowotwór skóry, jak się ustrzec przed czerniakiem, skąd się bierze ten rak? Odpowiedzi na te pytania otrzymacie Państwo podczas wykładu, serdecznie zapraszamy.

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top