Aktualności

Już w najbliższy piątek, 13 maja w Szpitalu Śląskim w Cieszynie odbędą się obchody jubileuszu Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego. Organizacja, która działa w regionie już od 25 lat, w trakcie swojej działalności zgromadziła łącznie ponad 8,5 miliona złotych przekazanych na zakupy aparatury ratującej życie pacjentów.
Uroczystości związane z 25-leciem Fundacji rozpoczną się o godz. 13:00 w sali konferencyjnej Pawilonu Diagnostyczno-Zabiegowego Szpitala Śląskiego. W programie wydarzenia przewidziano m.in. podsumowanie dotychczasowych dokonań Fundacji, wręczenie odznaczeń dla zasłużonych dla niej osób, a także występ artystyczny Ewy Jaślar-Walickiej.
Ważnym momentem piątkowych obchodów będzie odsłonięcie pamiątkowego pomnika. Przygotowana specjalnie na uroczystość tablica jest hołdem dla wszystkich darczyńców, którzy przez lata inwestowali w zakupy aparatury medycznej dla Szpitala Śląskiego i Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego.

- Szpital Śląski w Cieszynie jest placówką z nowoczesnym zapleczem diagnostycznym i zabiegowym. Zaawansowany technologicznie sprzęt pozwala nam świadczyć usługi medyczne dla mieszkańców regionu na najwyższym poziomie. Udział w tym ma Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego, z którą z sukcesami współpracujemy od wielu lat – mówi Czesław Płygawko, Dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie.
Dzięki Fundacji powołanej 21 maja 1991 roku w Szpitalu Śląskim zrealizowano wiele ważnych dla mieszkańców regionu inicjatyw. Do takich przedsięwzięć należały m.in.: uruchomienie w kwietniu br. nowoczesnego gabinetu zabiegowego na oddziale otolaryngologicznym, zakup pierwszego tomografu w Szpitalu Śląskim, dostarczenie aparatów do hemodializy, tzw. „sztucznych nerek”, aparatu USG dla dzieci, czy sprzętu do wykonywania badań UKG serca.
Wdzięczność wszystkim darczyńcom podkreśla też Prezes Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego, Janusz Martynek: - Wśród darczyńców Fundacji są zarówno małe, jak i większe firmy, ale także osoby prywatne, które od początku działalności organizacji wspierają ją na tyle, na ile pozwalają ich możliwości. Swój udział mają również osoby, które przeznaczają na inicjatywy fundacji odpis z 1% podatku. Wszystko po to, by społeczeństwo regionu cieszyńskiego mogło być lepiej diagnozowane i hospitalizowane w miejscu bliskim zamieszkania.
Relacja z obchodów jubileuszu oraz wywiad z Januszem Martynkiem, nowo wybranym prezesem Fundacji ukażą się na łamach najbliższego wydania gazety Szpitala Śląskiego.

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top