Aktualności

25 lat i ponad 8,6 miliona złotych przekazanych na zakupy aparatury ratującej życie pacjentów – tak w liczbach podsumować można działalność Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego. Jubileuszowe obchody ćwierćwiecza, które odbyły się 13 maja w Szpitalu Śląskim w Cieszynie, były okazją do podsumowania dokonań tej organizacji.
W piątkowych uroczystościach z okazji 25-lecia Fundacji udział wzięli m.in.: przedstawiciele Zarządu i Rady Fundacji, Janusz Król - starosta powiatu, Ryszard Macura – burmistrz Cieszyna, Czesław Płygawko – dyrektor Szpitala Śląskiego, Jan Kawulok - dyrektor Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego, przedstawiciele Sejmiku Województwa Śląskiego, a także wieloletni przyjaciele organizacji. W trakcie obchodów odsłonięto pamiątkową tablicę w hołdzie dla darczyńców, którzy przez lata inwestowali w zakupy aparatury medycznej dla Szpitala Śląskiego i Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego.

IMG 2574a


Jak zaznaczał Janusz Martynek, prezes Fundacji, jubileusz jest okazją do uhonorowania wszystkich zasłużonych osób, ale też do podsumowania wieloletniej działalności instytucji, jaka miała ogromny wpływ na poprawę możliwości diagnozowania i leczenia pacjentów z całego regionu.
- Minęło ćwierćwiecze. Nadszedł dzień, w którym należy na chwilę się zatrzymać i popatrzeć wstecz. Po to, aby podsumować i docenić przedsięwzięcia, jakie udało nam się zrealizować. Wyrażamy ogromną wdzięczność dla wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesów Fundacji – mówił podczas obchodów Janusz Martynek, prezes Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego. – Podziękowania należą się przede wszystkim członkom Zarządu Fundacji za ogrom pracy i zaangażowanie, które wykazują od wielu lat – dodał.

Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego powstała 21 maja 1991 roku z inicjatywy Macieja Krzanowskiego, Pawła Witali, przy zaangażowaniu lokalnych firm i instytucji. Dzięki Fundacji, w minionych latach dla pacjentów Szpitala Śląskiego w Cieszynie zostały zakupione m.in.: pierwszy aparat USG dla dzieci, pierwszy laparoskop, aparaty do hemodializy, tomograf, czy też aparat do badań UKG. Wkład Fundacji w poprawę warunków leczenia mieszkańców Śląska Cieszyńskiego docenia też Czesław Płygawko, dyrektor Szpitala Śląskiego.
- Za nami 25 lat nieustającej, owocnej współpracy. Dzięki Fundacji, która regularnie dokonuje zakupów sprzętu medycznego, możemy podnosić poziom usług medycznych świadczonych dla naszych pacjentów. Również dzięki naszej współpracy w szpitalu zostały uruchomione dwa nowe oddziały – mówił podczas jubileuszu dyrektor Czesław Płygawko, życząc organizacji kolejnych udanych przedsięwzięć.
Podczas piątkowego spotkania najbardziej zasłużeni członkowie Fundacji otrzymali z rąk przedstawicieli wojewody złote odznaki honorowe za zasługi dla województwa śląskiego. Uroczystości uświetnił występ artystyczny Ewy Jaślar-Walickiej.

foto. Barbara Karnas

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top