Aktualności

20 maja 2016 r. rozpoczyna się kolejna, 9 już Cieszyńska Noc Muzeów. Wśród debiutantów znajdzie się Szpital Śląski w Cieszynie.

Będzie to – niewątpliwie – miejsce, które zechce odwiedzić wielu – mówi organizator wystawy Barbara Karnas - Greń z Sekcji promocji zdrowia i dodaje – mamy wśród historycznych eksponatów prawdziwe perełki, choćby ponadstuletnie zdjęcia budynków szpitalnych czy też drewniany stetoskop, dla miłośników dreszczyku także się coś znajdzie np. narzędzia stomatologiczne.

plakat02

 

Nocne zwiedzanie jest jedną z tych atrakcji, na którą niektórzy czekają przez cały rok. Może to zasługa nietypowej pory, specjalnych programów, a może fakt, że coraz bardziej interesujemy się historią i kulturą. W tym roku cofniemy się do początków cieszyńskiego szpitalnictwa. Nie jest to jeszcze muzeum medycyny, ale ekspozycja historyczna oferująca nie tylko historyczny sprzęt medyczny-  informuje B.Karnas-Greń. Noc muzeów w Szpitalu Śląskim rozpocznie się o godz. 17.00, potrwa do 21.00. Co 30 minut będą wchodzić 10-osobowe grupy  (wejściem głównym od ulicy Chrobrego).  Zwiedzanie rozpoczyna się projekcją filmu o powstaniu Szpitala Śląskiego (sala konferencyjna , ale to nie koniec atrakcji w tym miejscu. W Bibliotece Medycznej otwarta będzie główna wystawa historyczna a tam mikroskopy, zabytkowe książki medyczne czyli klimat przeszłości. Noc z 20 na 21 maja zapowiada się bardzo ciekawie, serdecznie zapraszamy.

 

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top