Aktualności

Słońce to dobrodziejstwo dla organizmu, ale jego nadmiar bywa niebezpieczny dla skóry. Okres letni sprzyja kąpielom słonecznym, jednak nie zapominajmy o zachowaniu umiaru. Główną przyczyną powstania raka skóry jest nadmierna ekspozycja na promienie - stwierdza lek. Anna Ziajka – Paluch z cieszyńskiego szpitala i dodaje - szybsze starzenie się skóry, czerniaki i nowotwory skóry – to następstwo nadmiernego korzystania ze słońca. W Polsce liczba zachorowań na te choroby drastycznie wzrosła na przestrzeni ostatnich lat.

Z zagrożeniami wynikającymi z nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne zapozna - podczas wykładu „Choroby związane ze słońcem” - Ordynator Oddziału dermatologicznego Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Spotkanie rozpocznie się 24 maja 2016 r. (wtorek) o godz. 16.00 w sali konferencyjnej Pawilonu Diagnostyczno – Zabiegowego. Wstęp na wszystkie wykłady z cyklu Pro salute jest bezpłatny, serdecznie zapraszamy.

kobieta plaza morze wakacje opalanie sie krem


Nasze ciało zostało stworzone w ten sposób, aby pochłaniać promienie UV, które jest niezbędne do naszego życia i normalnych podziałów komórkowych. Jest ono kluczowym czynnikiem w powstawaniu witaminy D. Witaminy, której sztuczny substytut wcale nie jest taki skuteczny, o czym jest coraz głośniej. Naturalna witamina D buduje odporność przeciw wielu chorobom. Przesada korzystania ze słońca prowadzi do bardzo groźnych chorób skóry, głównie nowotworów, tak więc słońce to nasz przyjaciel i czasami wróg. Żeby mądrze korzystać z tego co dobre, a skutecznie chronić się przed zagrożeniami – warto zapoznać się ze słonecznym ABC. Postaram się jak najlepiej przybliżyć słuchaczom problemy związane z nadmiernym nasłonecznieniem – podsumowuje A.Ziajka - Paluch

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top