Aktualności

Miejsca, których już nie ma i krajobrazy, na których swój ślad odcisnął bieg czasu można zobaczyć w obrazach Jana Gluzy z Dzięgielowa. Galeria Zmienna Szpitala Śląskiego w Cieszynie zaprasza na czerwcową wystawę artysty.

IMG 2689a

Jan Gluza to malarz, rzeźbiarz i grafik. Swoje umiejętności kształtował w Pracowni Plastycznej Marynarki Wojennej, gdzie poznał m.in. technikę linorytu. W swojej twórczości artysta zawsze promuje piękno Ziemi Goleszowskiej oraz Śląska Cieszyńskiego. Prezentowane prace to rysunki wykonane piórkiem i tuszem. Technika ta nie wymaga zachodu, ale za to ogromnej cierpliwości. Prace Jana Gluzy zwracają uwagę nie tylko kompozycją i tematyką, ale też misternością wykonania.
- Moje prace znajdują się w Muzeum Śląska Cieszyńskiego oraz w wielu urzędach, a także w prywatnych zbiorach na terenie Austrii, Kanady i Francji - mówi artysta. - Największym dla mnie przeżyciem były wystawy w warszawskich salach „Zachęty” i „Starej Kordegardy” – dodaje.
Jan Gluza jest członkiem Koła Plastyków przy Macierzy Ziemi Cieszyńskiej.

Galeria Zmienna mieści się w szpitalnym Zespole Poradni Specjalistycznych (wejście od ulicy Chrobrego). Wstęp na wystawy prac artystów jest bezpłatny.

 

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top