Drukuj

Miejsca, których już nie ma i krajobrazy, na których swój ślad odcisnął bieg czasu można zobaczyć w obrazach Jana Gluzy z Dzięgielowa. Galeria Zmienna Szpitala Śląskiego w Cieszynie zaprasza na czerwcową wystawę artysty.

IMG 2689a

Jan Gluza to malarz, rzeźbiarz i grafik. Swoje umiejętności kształtował w Pracowni Plastycznej Marynarki Wojennej, gdzie poznał m.in. technikę linorytu. W swojej twórczości artysta zawsze promuje piękno Ziemi Goleszowskiej oraz Śląska Cieszyńskiego. Prezentowane prace to rysunki wykonane piórkiem i tuszem. Technika ta nie wymaga zachodu, ale za to ogromnej cierpliwości. Prace Jana Gluzy zwracają uwagę nie tylko kompozycją i tematyką, ale też misternością wykonania.
- Moje prace znajdują się w Muzeum Śląska Cieszyńskiego oraz w wielu urzędach, a także w prywatnych zbiorach na terenie Austrii, Kanady i Francji - mówi artysta. - Największym dla mnie przeżyciem były wystawy w warszawskich salach „Zachęty” i „Starej Kordegardy” – dodaje.
Jan Gluza jest członkiem Koła Plastyków przy Macierzy Ziemi Cieszyńskiej.

Galeria Zmienna mieści się w szpitalnym Zespole Poradni Specjalistycznych (wejście od ulicy Chrobrego). Wstęp na wystawy prac artystów jest bezpłatny.

 

IMG_2688a.JPG IMG_2689a.JPG IMG_2986a.JPG

IMG_2987a.JPG IMG_2993a.JPG IMG_2995a.JPG

IMG_2996a.JPG IMG_3001a.JPG IMG_3003a.JPG

IMG_3006a.JPG IMG_3008a.JPG