Aktualności

Haft krzyżykowy jest popularnym ściegiem ozdobnym. Tą ciekawą metodą zdobienia zajmuje się Katarzyna Koczwara, której prace będzie można obejrzeć podczas wrześniowej wystawy w Galerii Zmiennej Szpitala Śląskiego.

IMG 5039a

Katarzyna Koczwara to rodowita wiślanka, które obecnie mieszka w Cieszynie. Jak przyznaje, wyszywanie to sztuka wyjątkowo czasochłonna. - Każdy, kto chociaż raz wziął do ręki tamborek i nawleczoną kordonkiem igłę, wie, jak szybko mijają godziny, a koniec pracy wcale się nie zbliża. Długie wieczory i dni spędzone nad jednym projektem przynoszą smak błogiej satysfakcji, kiedy osiągnie się upragnione rezultaty – opowiada autorka wystawianych miniatur.
Wdzięcznym materiałem dla urealniania hafciarskich pomysłów jest m.in. len. Wyszywane obrazy Katarzyny Koczwary są niezwykle urokliwe: delikatne kontury, brak wypełnień i pastelowe barwy odzwierciedlają romantyczną duszę autorki, która większość swoich dzieł przekazuje przyjaciołom i znajomym. Sporadycznie wykonuje także hafty na zamówienie. Ta niecodzienna pasja pozwala przełamać powszechne przyzwyczajenia i odłączyć się od szarego tłumu. - Haftowanie to wyjątkowa podróż do przeszłości. Pomaga się zrelaksować, zwolnić tempo, znaleźć chwilę wytchnienia dla siebie. Zrobić coś, co pozornie będzie mało przydatne. Tak po prostu, bez pogoni za czymkolwiek – przyznaje K. Koczwara.
Autorka prac od kilku ostatnich lat związana jest dziennikarsko ze Śląskiem Cieszyńskim. Początkowo tworzyła artykuły dla portalu Gazeta Codzienna, następnie dla Dziennika Zachodniego, a obecnie jest współpracowniczką Radia Bielsko. Prywatnie jest miłośniczką podróżowania, wędrowania po górach, spacerowania z psem, próbuje także swoich sił w fotografii. Fanka malarstwa Gustava Klimta, skoków narciarskich, siatkówki i snookera. Do życia stara się podchodzić z dystansem i optymizmem, stawia na równowagę pomiędzy pracą zawodową i życiem prywatnym.


Zapraszamy do obejrzenia inspirującej wystawy w Galerii Zmiennej, która zlokalizowana jest w Zespole Poradni Specjalistycznych Pawilonu Diagnostyczno-Zabiegowego. Wstęp bezpłatny.

 

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top