Aktualności

Szpital Śląski w Cieszynie dołączył do obchodów IV Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. 23 września w Poradni Otolaryngologicznej odbędą się bezpłatne badania dla pacjentów.

Nowotwory glowy

Utrzymująca się chrypka, uczucie „przeszkadzania” w gardle, niegojące się rany i białe naloty w obrębie jamy ustnej, a także guz na szyi, niedrożność i krwawa wydzielina z nosa, ból gardła, ból podczas przełykania – to nieprzyjemne objawy wskazujące, że należy zgłosić się do lekarza.
W Europie nowotwory głowy i szyi diagnozuje się rocznie u 350 tysięcy osób, a z ich powodu umiera aż 62 000 chorych. W Polsce odnotowuje się 11 000 zachorowań rocznie oraz blisko 6 000 zgonów. Nowotwory wargi, dna jamy ustnej, języka, migdałków, gardła, krtani, nosa, zatok przynosowych, tarczycy, gruczołów ślinowych, a także skóry twarzy i szyi to jedne z najczęstszych, jakie dotykają pacjentów.Jak zaznaczają specjaliści, około 60% osób zgłasza się do lekarza w zaawansowanym stadium choroby. Do głównych czynników sprzyjających jej rozwojowi należą palenie, spożywanie alkoholu, a także wirus brodawczaka ludzkiego HPV.
Celem Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi jest zwiększenie świadomości społecznej i zwrócenie uwagi na szczególną rolę profilaktyki w walce z rakiem. To dlatego do akcji dołączył również Szpital Śląski w Cieszynie, który organizuje bezpłatne badania dla pacjentów. Spotkania z lekarzami odbędą się 23 września w Poradni Otolaryngologicznej, w godz. 12:00-16:00.
Zapisu na badania można dokonać w rejestracji Zespołu Poradni Specjalistycznych, pod nr tel. 33 854 92 00, wew. 502.
Zapraszamy!

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top