Aktualności

Szpital Śląski w Cieszynie po raz pierwszy dołączył do Międzynarodowego Tygodnia Bliskości koordynowanego przez Babywearing International – organizację promującą noszenie dzieci w chustach. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi rodziców na różne formy nawiązywania silnej więzi ze swoimi pociechami. Noszenie dzieci wzmacnia ich więź z rodzicami, zaspokaja potrzebę bliskości, a nawet podnosi matczyną wiarę we własne siły. Dzięki specjalnym chustom rodzice mogą przytulać noworodka, wykonując równocześnie inne czynności. Wyprawa po zakupy czy do urzędu nie jest problemem ani dla dziecka, które uwielbia noszenie, ani dla matki, która może z ulgą pozostawić wózek w domu.

IMG 4441         IBW babywearing 0002pp w970 h646

5 października o godz. 12:00, w sali konferencyjnej Pawilonu Diagnostyczno-Zabiegowego odbędzie się spotkanie zorganizowane przez Oddział Neonatologiczny. Na rodziców i ich pociechy czekać będą wykłady, warsztaty oraz konsultacje specjalne. Na temat dotyku, który jest pierwszym językiem człowieka, wypowie się mgr Leokadia Gawlas - Kaczmarczyk. Problemy związane z laktacją przedstawi mgr Małgorzata Golisz. Na pytanie, dlaczego noworodki płaczą, odpowie mgr Noemi Pilch, natomiast mgr Monika Kowalczyk zapozna rodziców z zasadami oraz zaletami prawidłowego i bezpiecznego noszenia dziecka. Ekspert podpowie też, jak dobierać odpowiednią chustę dla dziecka na każdym etapie rozwoju.
Szpital zaprasza również na film o najważniejszych aspektach pielęgnacji skóry dziecka, a także na konsultację z przedstawicielem firmy kosmetycznej MUSTELA. W ramach obchodów Tygodnia Bliskości, Oddział Neonatologiczny przygotował dodatkową niespodziankę dla rodziców. Od listopada, w każdą pierwszą środę miesiąca, o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Pawilonu Diagnostyczno-Zabiegowego mgr Monika Kowalczyk będzie uczyć rodziców prawidłowego wiązania chust.

Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny. Zapraszamy i dołączamy szczegółowy program.

PROGRAM
MIĘDZYNARODOWEGO TYGODNIA BLISKOŚCI - 05.10.2016 r.
sala konferencyjna Pawilonu Diagnostyczno-Zabiegowego

12.00 – 12.30
Dotyk – naszym pierwszym językiem
- położna mgr Leokadia Gawlas-Kaczmarczyk
12.30 – 13.00
Najważniejsze informacje na temat pielęgnacji skóry twojego dziecka – film oraz konsultacje z przedstawicielem firmy MUSTELA
13.00 – 13.30
Problemy w laktacji i co dalej?
- położna, Certyfikowany Doradca Laktacyjny mgr Małgorzata Golisz
13.30 – 14.00
Dlaczego noworodek płacze?
- położna mgr Noemi Pilch
14.00 – 14.30
O chustach słów kilka czyli historia małego chuściaka
- położna, Doradca Noszenia ClauWi oraz Certyfikowany Doradca Laktacyjny
mgr Monika Kowalczyk

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top