Drukuj

W dniu 07 października 2016 roku w Cierlicku w Czechach odbyła się konferencja z okazji 25 rocznicy samodzielnej działalności Polskiego Towarzystwa Medycznego w Republice Czeskiej.

DSC 0085

Z Cieszyna zaproszeni zostali i wzięli udział w konferencji Dyrektor Szpitala Śląskiego Czesław Płygawko oraz główna księgowa Joanna Pawełek, przedstawiciel Rady Społecznej szpitala dr Wojciech Brachaczek oraz Dyrektor Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego Jan Kawulok.
Z prezentacjami medycznymi wystąpili m.in. przedstawiciele krakowskiego PTM Igor Gościński, Marek Moskała, Tadeusz Jan Popiela z wykładem pt. „ Współczesna diagnostyka leczenia tętniaków i naczyniaków mózgu”, Tomáš Paleček z Ostrawy z wykładem pt. „Starzenie kręgosłupa, jego najczęstsze objawy kliniczne, możliwości leczenia chirurgicznego”, Bartosz Kapustka i Paweł Chodakowski z Jastrzębia-Zdroju z wykładem pt. „Przednia lędźwiowa stabilizacja międzytrzonowa - biometryczne wyniki i własne doświadczenia”, Krzysztof Makuch z Warszawy z wykładem pt. „Integracja polonii medycznej, historia, teraźniejszość, przyszłość”.

Konferencja stała się okazją do nawiązania bardzo dobrych kontaktów ze środowiskiem lekarzy Polaków w Republice Czeskiej oraz przedstawicielami placówek medycznych zainteresowanych podjęciem współpracy transgranicznej ze Szpitalem Śląskim w Cieszynie.

DSC_0042.jpg DSC_0067.jpg DSC_0078.jpg

DSC_0085.jpg