Aktualności

16 listopada 1995 roku państwa członkowskie UNESCO przyjęły Deklarację na Temat Zasad Tolerancji, od tego dnia - corocznie - obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji - święto  ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.
Inicjatywa ta spowodowana była pogłębiającymi się zjawiskami nietolerancji, przemocy, nacjonalizmu, rasizmu i antysemityzmu, jakim towarzyszy marginalizacja i dyskryminacja mniejszości narodowej. Jest to święto szacunku, godności, akceptacji, walki z nietolerancją, a także uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. To również walka ze stereotypami na temat chorób psychicznych, z którymi zmagają się ludzie; z różnego rodzaju lękiem, nerwicami, zaburzeniami pamięci czy nałogami.

 

DSC 0034a

W działania przybliżające społeczeństwu problemy osób borykających się z chorobą psychiczną wpisuje się cieszyński Dzienny Ośrodek Wsparcia "Więź", który od trzech lat organizuje - w Szpitalu Śląskim w Cieszynie - akcje zwracające uwagę na godność osób chorych. Poprzez przygotowane atrakcje artystyczne: wystawę "Słowa na granicy zmian" oraz pantomimę "Maski" cieszyński ośrodek Więź oraz oba szpitalne oddziały psychiatryczne zwróciły uwagę na fakt, że każdy ma prawo do ochrony swojego zdrowia psychicznego oraz zrozumienia i szacunku ze strony innych.

Dzień Tolerancji powinien być okazją do refleksji nad naszymi postawami wobec "innych".

 

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top