Aktualności

2 grudnia br. odbyło się spotkanie Dyrekcji Szpitala Śląskiego w Cieszynie z lekarzami skupionymi w Klubie Medyka Polskiego Towarzystwa Medycznego w Republice Czeskiej. 

IMG 7355a

Podczas spotkania dr Józef Słowik, Prezes PTM serdecznie podziękował za zaproszenie i przypomniał, że współpraca z cieszyńskimi lekarzami zaczęła się już w 1992 roku.
– Pamiętam, że pierwszym wykładowcą na naszym spotkaniu był dr Maciej Krzanowski – ówczesny dyrektor Szpitala Śląskiego – mówił Józef Słowik. – Miał wtedy znakomite wystąpienie na temat zakażeń szpitalnych – wspominał Prezes Klubu Medyka. Polscy lekarze w Czechach gościli również dr. Mariana Bihuna, dr. Leszka Wrzecionko, którzy opowiadali o diagnostyce urologicznej, a także niedawno – w 2012 r. – dr. Jacka Ochałka, który zapoznał z aktualnościami ortopedycznymi.
– Nasza współpraca nie zamykała się w granicach stricte medycznych, były też wypady na bale organizowane przez Polskie Towarzystwo Lekarskie i zawody sportowe, na których rywalizowaliśmy do ostatniego potu – z uśmiechem przyznał dr Józef Słowik.
Czesław Płygawko, Dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie zapoznał zacnych Gości z bogatą historią placówki i bieżącymi planami podległej mu jednostki medycznej.
- Mam nadzieję, że kontakty lekarzy Polaków – po obu stronach Olzy – zacieśnią się ku obopólnemu zadowoleniu - podsumował spotkanie Dyrektor Szpitala.
Polskie Towarzystwo Medyczne w Republice Czeskiej istnieje nieprzerwanie już od ponad 35 lat. Dłuższym stażem mogą pochwalić się tylko dwa towarzystwa w Chicago i Londynie. Comiesięczne spotkania odbywają się po godzinach pracy, kiedy to prelegenci dzielą się nieodpłatnie swoją wiedzą. Sezon spotkań pozamedycznych dla członków Klubu i ich rodzin jest równie urozmaicony.

 

 

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top