Aktualności

W czwartek 15 grudnia Szpital Śląski gościł członków Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego. Pracownicy szpitala podzielili się swoimi doświadczeniami i wiedzą podczas warsztatów pod nazwą „Przetarg na usługi serwisowe sprzętu medycznego oraz sposób zarządzenia sprzętem medycznym na przykładzie Szpitala Śląskiego w Cieszynie”.

1
Na spotkaniu wystąpił Czesław Płygawko, Dyrektor Szpitala Śląskiego, Adam Śliż, Pełnomocnik ds Techniczno-Gospodarczych, Anna Dorda, kierownik ds Zamówień Publicznych oraz pracownicy Sekcji Aparatury Medycznej – Andrzej Burkot oraz Paweł Pniok. W programie warsztatów poruszono zagadnienia takie jak: kontrola i weryfikacja ważności przeglądów technicznych aparatury medycznej przy pomocy programu komputerowego oraz przygotowanie i przeprowadzenie przetargu na serwisowanie aparatury medycznej.


Być może na bazie wymiany doświadczeń w przyszłości będzie możliwe ogłoszenie wspólnego przetargu na niektóre usługi i aparaturę, co postawi nas w o wiele lepszej sytuacji wobec oferentów, z którymi jako Związek będziemy mogli rozmawiać na równych zasadach – mówił na spotkaniu Czesław Płygawko, dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie.
Z tej właśnie przyczyny powołano Związek Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego, który ma pośredniczyć w wymianie doświadczeń i informacji pomiędzy kierownictwem szpitali oraz pracownikami. Jak podkreśla Mariusz Wołosz, wiceprezes ZSzPWŚ - Placówki bezpłatnej, publicznej służby zdrowia mają wspólne problemy. Wymiana doświadczeń i informacji jest nieocenioną pomocą w zarządzaniu tego typu jednostkami.

Foto:Związek Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top