Drukuj

Szpital Śląski w Cieszynie oddaje kolejny numer Wiadomości z ulicy Bielskiej 4. - Z radością przyjmujemy wszystkie ciepłe i pozytywne komentarze, jakie pojawiają się od czasu wydania gazety szpitalnej w nowej, urozmaiconej odsłonie - mówi Czesław Płygawko Dyrektor cieszyńskiego szpitala. - Ufamy, że zarówno bieżący, jak i kolejne numery pisma również będą zaspokajać Państwa zainteresowanie w temacie działań podejmowanych przez cieszyński szpital, a także bieżących spraw Powiatu - dodaje Dyrektor jednostki.

Okładka WZB 128 2016

W aktualnym wydaniu znajdziecie Państwo artykuły poświęcone najważniejszym przedsięwzięciom, jakie Szpital realizował w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Poza kolejnymi inwestycjami, o których piszemy odbyło się też wiele inicjatyw społecznych. Jedną z nich był organizowany od 7 lat wraz z Fundacją Zdrowia Śląska Cieszyńskiego i Starostwem Powiatowym, Koncert Charytatywny. Podczas tego wydarzenia odbyła się zbiórka, której efektem było zebranie około 17 tysięcy złotych. Zostały przeznaczone na dofinansowanie zakupu nowoczesnego videoduodenoskopu dla Oddziału Chirurgicznego Ogólnego.

- Przed nami nowy, 2017 rok. Po raz kolejny naszym nadrzędnym celem będzie sprostanie wszystkim wyzwaniom związanym z niesieniem pomocy medycznej mieszkańcom Śląska Cieszyńskiego. To dlatego kładziemy nacisk na stały rozwój Szpitala i liczne inwestycje podnoszące poziom udzielanych świadczeń - zaznacza Dyrektor cieszyńskiej placówki. -  Na jeszcze lepszą i szybszą diagnostykę oraz terapię pacjentów wpłynie z pewnością doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz budowa lądowiska dla helikopterów sanitarnych – zadania te będziemy realizować w ciągu najbliższych 12 miesięcy - dodaje Cz.Płygawko.

W bieżącym numerze "Wiadomości..." przeczytacie Państwo również  o bieżących sprawach z życia powiatu. Sportowy akcent tego numeru stanowią wywiady ze znakomitymi skoczkami narciarskimi: Adamem Małyszem i Stefanem Hulą. Tradycyjnie zamieszczamy porady zdrowotne i przedstawiamy działania prozdrowotne cieszyńskiego szpitala.

Po raz kolejny zachęcamy Państwa do dzielenia się swoimi sugestiami i propozycjami dotyczącymi zawartości kolejnych wydań Wiadomości z ulicy Bielskiej 4 oraz tematów, o jakich chcieliby Państwo czytać w kolejnych wydaniach. Zawszystkie Państwa spostrzeżenia serdecznie dziękujemy.