Aktualności

Po raz piąty – w styczniową niedzielę - wolontariuszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestowały w cieszyńskim szpitalu. Pacjenci, rodziny, pracownicy wpłacili do „serduszkowych” puszek łącznie 3112,53 zł. Tegoroczna ogólnopolska zbiórka przeznaczona będzie na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

IMG 8406a

 

Szpital Śląski w Cieszynie – w przeciągu 21 lat – otrzymał od Orkiestry dary o wartości prawie 1,4 mln zł. Dary dotarły na Oddział neonatologiczny, Oddział geriatryczny i Szpitalny Oddział Ratunkowy. Były to m.in.: inkubatory, kardiomonitory, stanowisko resuscytacyjne, lampa do fototerapii, podnośnik pneumatyczny do transportu osób niepełnosprawnych, łóżka wielofunkcyjne, materace przeciwodleżynowe, pompy infuzyjne, zestaw do trudnej intubacji, skaner naczyń krwionośnych oraz wielofunkcyjny wózek do przewożenia chorych, a w roku 2016 specjalistyczne usg dla neonatologii.
-25 lat grania Orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki - mówi Jerzy Owsiak prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
W ostatnich 5 edycjach Finału w naszym szpitalu zebrano łącznie ponad 14 tys. zł. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wrażliwi na potrzeby chorych wsparli akcję i zrobili to również w tym roku – podsumował 25 "orkiestrowe granie" Czesław Płygawko Dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

 

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top