Aktualności

Galeria Zmienna Szpitala Śląskiego w Cieszynie zaprasza do obejrzenia lutowej ekspozycji malarstwa Mirosława Mitręgi. Delikatne pociągnięcia piórkiem i koloryt wodnych akwareli tworzą malarstwo proste, naiwne w swej formie, lecz najlepiej wyrażające jego wewnętrzny świat przeżyć, pragnień a także zamiłowanie do przyrody, zwłaszcza pejzaży górskich. - Harmonię odnajduję w malowaniu i w przyrodzie. Gdy mam luz w sobie, jestem zrelaksowany, to wtedy czuję spokój – mówi autor prac. Galeria Zmienna znajduje się w Zespole Poradni Specjalistycznych Pawilonu Diagnostyczno-Zabiegowego Szpitala Śląskiego w Cieszynie, wstęp bezpłatny.

 

IMG 8738a


Cieszynianin – i tutaj czuję się najlepiej – stwierdza Mirosław, w czasie swych licznych spacerów ulicami miasta, a szczególnie na terenie jego rodzinnego osiedla ZOR, obserwował rzeczywistość ze swej własnej, niepowtarzalnej pespektywy. Spacery dawały mu jakże potrzebny relaks i wyciszenie. Od 2006 r. jest uczestnikiem Dziennego Ośrodka Wsparcia przy Cieszyńskim Stowarzyszeniu Ochrony Zdrowia Psychicznego w Cieszynie. Tu odnalazł swoje miejsce i ludzi, którzy otoczyli go wsparciem. Sam również lubi dzielić się z innymi swoją ogromną życzliwością i uczynnością. W Ośrodku rozwinął pasję tworzenia, odnajdując się w rysunku i malarstwie. Obrazy pomagają Mu wyrazić siebie, są „mową” w sferze komunikowania się z innymi.
Jego prace eksponowane były na licznych wystawach zbiorowych uczestników zajęć plastycznych Ośrodka. Niniejsza ekspozycja jest jego pierwszą autorską wystawą, prezentującą prace w różnym czasie i przestrzeni poprzez cykl zmieniających się pór roku w rzeczywistości realnej, duchowej, jak również tej wyśnionej.

Zainteresowanych wystawieniem swoich prac w szpitalnej galerii prosimy o kontakt 33/ 854 92 18

 

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top