Aktualności

Bąbelki w dozowniku mydła, piana na dnie szklanki, plastykowa spirala, tarło do warzyw czy stary budzik to przykłady obiektów, które – fotografowane z odległości kilku centymetrów – mogą wyglądać atrakcyjnie. Barwne makrofotografie Zbigniewa Wojnara będzie można obejrzeć podczas kwietniowej wystawy w Galerii Zmiennej Szpitala Śląskiego w Cieszynie, wstęp bezpłatny.

IMG 9440a

- Od dawna pasjonuje mnie sztuka, zwłaszcza malarstwo. Maluję oleje i akwarele, rysuję, tworzę grafiki komputerowe – mówi Z.Wojnar – inspiracją są fotografie z licznych podróży, przyroda, malownicze zakątki, czasami też banalne motywy, których zwykłe oko nie zauważa – kałuże, topniejący śnieg, odblaski, struktury na murach – dodaje utalentowany lekarz z  Zaolzia.
Kiedy dziesięć lat temu zakupił aparat cyfrowy zaczęły się jego eksperymenty z makrofotografią przedmiotów użytku codziennego. Kwietniowa wystawa pokazuje plon tej fascynacji. „Impresje z Mikrolandii”, jak nazwał ją sam autor, przenoszą widza do innego świata – podobnie zresztą jak jego książki, ponieważ Zbigniew Wojnar jest także autorem kilku dzieł literackich z dziedziny fantastyki naukowej.
Autor eksponowanych w szpitalnej galerii prac urodził się w Karwinie (Czechy). Po ukończeniu studiów medycyny w Ołomuńcu pracował na wydziale chorób wewnętrznych szpitala górniczego w Karwinie, od roku 1996 trudni się alergologią oraz immunologią kliniczną. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycznego w Republice Czeskiej. Żonaty, ma trzech synów.

Więcej informacji:
http://zbigniewwojnar.rajce.idnes.cz/Fotografie_art/
http://zbigniewwojnar.rajce.idnes.cz/Obrazy_komplet/
http://www.mamtalent.cz/zbigniew-wojnar.phtml?program=12&ma__0__author=9984

 

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top