Aktualności

W Starostwie Powiatowym odbyły się uroczyste obchody Światowego Dnia Zdrowia. Święto to, obchodzone równocześnie z Dniem Pracownika Służby Zdrowia, jest okazją do wręczenia odznaczeń osobom, które na co dzień podejmują służbę w trosce o ludzkie zdrowie i życie.

IMG 9646

W spotkaniu uczestniczyli Jan Chrząszcz Wicewojewoda Śląski, Janusz Król Starosta Cieszyński, przedstawiciele powiatowych jednostek medycznych, służb mundurowych oraz miast i gmin powiatu. Podczas uroczystości padło wiele ciepłych słów i podziękowań dla lekarzy, pielęgniarek, terapeutów i pozostałych pracowników ochrony zdrowia.
- Światowy Dzień Zdrowia jest okazją, by podziękować za współpracę. Za wspólne działanie tych, którzy dbają o nasze zdrowie, a także starają się w jak najlepszy sposób je naprawić. Na wyrazy uznania zasługują również te osoby, które prowadzą wszelkie działania prozdrowotne mające nas zabezpieczyć przed wizytami w placówkach opieki zdrowotnej – zaznaczał Janusz Król, starosta cieszyński.


W dniu święta przyznano odznaczenia jedenastu pracownikom Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Bogusława Kisiała, lek. Marek Michalik, lek. Andrzej Mytnik, lek. Jacek Ochałek, Ewelina Olszar, lek. Adam Paluch, Genowefa Rogowska, lek. Wiesław Szmeja, Urszula Szopa, Maria Sztwiertnia i lek. Anna Zientek.
Światowy Dzień Zdrowia co roku obchodzony jest pod innym hasłem – w ten sposób zwraca uwagę na wiodące, najbardziej zaniedbane obszary związane ze zdrowiem społeczeństwa. Tegorocznym motywem przewodnim jest depresja, na którą obecnie choruje już 350 mln. osób na świecie i 1,5 mln w Polsce. Krótki wykład na temat choroby wygłosił lek. Andrzej Kłoda, kierownik Oddziału Dziennego Psychiatrycznego Szpitala Śląskiego. Specjalista zwrócił uwagę na genezę depresji, która znana była już w czasach starożytnych, ale dziś – ze względu na współczesny rozwój cywilizacji – staje się coraz bardziej powszechna. Wiąże się to z obecnym trybem życia, zachwianym rytmem dobowym, natłokiem informacji, którym otoczony jest dzisiejszy człowiek oraz strukturą i możliwościami działania ludzkiego mózgu, przeciążonego bodźcami i nadmiarem gromadzonych danych. Podsumowując wykład dr Kłoda zachęcił do zmiany trybu życia, oderwania się od monitorów i wybrania na wycieczkę górskim szlakiem, których w powiecie nie brakuje.
Na podsumowanie spotkania odbyła się krótka prezentacja poszczególnych jednostek. Czesław Płygawko, Dyrektor Szpitala Śląskiego podziękował całemu personelowi, którego pracę ma okazję obserwować od kilku lat.
- Ta obserwacja jest bardzo budująca. Mam okazję zobaczyć wspaniale pracujący zespół ludzi, którzy są profesjonalistami, którzy mają właściwe podejście do pacjenta i upoważnia mnie to do stwierdzenia, że wszystkie osoby pracujące w ochronie zdrowia, na każdym stanowisku, wykonują najpiękniejszy zawód świata – podsumował swoje wystąpienie dyrektor cieszyńskiego szpitala.
O pracy Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego opowiedział Jan Kawulok, dyrektor placówki, zaś Teresa Wałga podsumowała kolejny rok działalności Cieszyńskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, którą kieruje.

 

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top