Aktualności

Miłe chwile spędzili Pacjenci Szpitala Śląskiego w środowy wieczór. Wysłuchali popularnych utworów ludowych, takich jak „Szumi Jawor”, „Ojcowski Dom”, „Od Cieszyna” czy „Barka”. W sali konferencyjnej wystąpił Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Goleszów”.

IMG 9668

W programie występu znalazły się utwory znane w Beskidach i na Ziemi Cieszyńskiej oraz utwory religijne. Nie zabrakło również świątecznych życzeń. Pacjentom bardzo spodobał się występ młodzieży z Goleszowa i kilkakrotnie prosili o swoje ulubione utwory na bis.


ZPiT „Goleszów” został założony przez Lidię Lankocz i istnieje już od ponad 20 lat. Grupę tworzą dzieci i młodzież. Celem działalności zespołu jest propagowanie piękna ludowej kultury - zarówno rodzimej, jak i tradycji innych regionów Polski, a także rozwijanie zdolności i zainteresowań dzieci i młodzieży – tanecznych, śpiewaczych i folklorystycznych. Obecnie choreografem zespołu jest Barbara Rybczyk, a kierownikiem muzycznym Gabriela Targosz. Zespół składa się z 50 osób tworzących trzy grupy: reprezentacyjną - najstarszą, średnią, najmłodszą oraz kapelę. Dzieci występują na terenie Śląska i poza nim. Reprezentują Gminę Goleszów również za granicą.

 

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top