Aktualności

Różnice pomiędzy stresem i kryzysem, symptomy sytuacji kryzysowych, etapy reagowania osób w kryzysie, specyfika kryzysu związanego z diagnozą i chorobą somatyczną, potrzeby osoby w kryzysie, pomoc i interwencja emocjonalna w  chorobie, kryzys potraumatyczny - tak trudne tematy zostały poruszone podczas spotkania z Lilianą Krzywicką, kierownikiem katowickiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej, które odbyło się 6 kwietnia br. w Szpitalu Śląskim w Cieszynie.

 

IMG 9494a


Spotkanie dostarczyło wiedzy dot. sytuacji człowieka w sytuacji kryzysowej, a także informacji o praktycznych działaniach interwencyjnych i pomocy psychologicznej. Uczestnicy poznali sposoby interwencji w aspekcie psychologicznym, socjalnym i prawnym, zyskali umiejętności pomocy osobom w kryzysie z uwzględnieniem jego osobistych zasobów w aspekcie pracy z rodziną. Mieli możliwość doskonalenia warsztatu pracy i kompetencji psychologicznych w pracy z pacjentem w paradygmacie kryzysu psychologicznego, w tym posstraumatycznego.
Zyskali praktyczne umiejętności organizowania pomocy i wsparcia w sytuacjach kryzysów posttraumatycznych, wypadków i choroby.


Liliana Krzywicka - mgr psychologii (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej – Warszawa), mgr socjologii (Uniwersytet Śląski – Katowice), kierownik Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Katowicach, certyfikowany superwizor i specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, członek Rady Ekspertów ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy PARPA – Warszawa ( od 2010 roku – przewodnicząca Rady Ekspertów) , Certyfikat Superwizora w zakresie Interwencji Kryzysowej Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, członek Komisji Certyfikacyjnej Sekcji Interwencji Kryzysowej PTP, terapeuta w nurcie terapii krótkoterminowej skoncentrowanej na rozwiązaniach, trener asertywności. Specjalizuje się w problematyce przemocy, kryzysu, traumy i zaburzeń więzi. Wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami i rodzinami w kryzysie, po traumie, w sytuacji przemocy oraz w prowadzeniu zajęć metodą warsztatową oraz treningu psychologicznego.

 

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top