Aktualności

Młodzież z cieszyńskiego Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego odwiedziła Szpital Śląski, by przyjrzeć się pracy lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, techników elektroradiologii oraz fizjoterapeutów. Dzień Przedsiębiorczości to coroczna, znakomita okazja dla młodzieży do tego, by wybrać interesujący zawód i kierunek studiów.

IMG 9873

Podczas spotkania, które odbyło się 26 kwietnia, Czesław Płygawko – Dyrektor Szpitala Śląskiego zachęcał młodzież do wyboru nauki na kierunkach medycznych, ze względu na duże zapotrzebowanie na takich specjalistów na rynku pracy. Szpital Śląski, jako jeden z największych pracodawców w Powiecie Cieszyńskim, nie tylko oferuje wiele miejsc pracy po zakończeniu studiów, ale również możliwość wykonania specjalizacji z wielu dziedzin medycyny, odbywania staży i praktyk.
Dr n. med. Jerzy Zientek – Pełnomocnik ds. Medycznych przedstawił uczniom strukturę Szpitala i zasady udzielania świadczeń medycznych; opowiedział też o osiągnięciach i kierunkach rozwoju placówki. Agata Sadowska-Mętel, Naczelna Pielęgniarka opowiedziała o edukacji pielęgniarek i możliwościach awansu zawodowego tej grupy pracowników. Przed wejściem na oddziały szpitalne pielęgniarka epidemiologiczna Leokadia Gawlas przeszkoliła młodzież z zakresu profilaktyki zakażeń szpitalnych.

Po części teoretycznej przyszli adepci medycyny mogli przyjrzeć się w praktyce pracy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddziału Pediatrycznego. Poznali też pracę radiologów oraz fizjoterapeutów. Młodzi ludzie zapoznali się z działaniem nowoczesnej aparatury i narzędzi medycznych, dowiedzieli się o postępach medycyny na przestrzeni lat, a także mogli na własne oczy zobaczyć, że praca z chorym człowiekiem wymaga nie tylko wiedzy, ale również dużej empatii.

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top