Aktualności

Spotkanie Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła z dyrektorami śląskich szpitali oraz starostami z województwa śląskiego odbyło się w ostatni czwartek, 8 czerwca w sali Sejmu Śląskiego w Katowicach. Spotkanie, w którym udział wziął Czesław Płygawko, Dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie, poświęcone było planom wprowadzenia nowego systemu świadczeń opieki zdrowotnej - tzw. sieci szpitali.

spotkanie z ministrem1

Podczas spotkania przedstawiono ideę i zasady funkcjonowania systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej. Minister Konstanty Radziwiłł wyjaśniał najczęstsze wątpliwości i pytania dyrektorów placówek, które pojawiają się w związku z planowaną reformą.

Celem utworzenia sieci szpitali jest polepszenie jakości opieki nad pacjentami. Po wejściu w życie ustawy szpital będzie musiał zapewnić pacjentowi nie tylko leczenie szpitalne, ale także rehabilitację i wizytę u specjalisty po zakończeniu terapii. Osoby, które będą wymagały pilnej konsultacji specjalisty, będą miały zapewnioną poradę bezpośrednio po zabiegu lub operacji – bez konieczności zapisywania się do kolejki. W szpitalach, obok każdego oddziału będzie funkcjonowała właściwa poradnia. Placówki, które znajdą się w sieci, będą musiały posiadać w swojej strukturze izbę przyjęć lub SOR oraz przychodnię nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.
Ustawa zacznie obowiązywać od 1 października 2017 r.

foto: archiwum Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach

 

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top