Aktualności

Młodzi technicy fotografii i multimediów z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie odwiedzili w poniedziałek (12.06. br.) Szpital Śląski w Cieszynie. Konkretnym celem była wizyta w ciemni cieszyńskiego Zakładu Diagnostyki Obrazowej.

- Fototechnik wykonuje różne zdjęcia w atelier fotograficznym lub w plenerze – mówi Jerzy Rzechanek, nauczyciel zawodu i dodaje – zajmuje się również ręczną lub maszynową obróbką fotochemiczną fotografii. Bardzo zainteresował nas sposób obróbki zdjęć w szpitalnej ciemni, stąd pomysł na tę interesującą wizytę, za którą serdecznie dziękujemy.

IMG 2881a

Spotkanie było urozmaicone. Uczniowie obejrzeli film historyczny o powstaniu szpitala a także film prezentujący osiągnięcia cieszyńskiej jednostki, uczestniczyli w wywoływaniu 2 ekspozycji – przygotowanych przez Katarzynę Grzesik, technika RTG, otrzymali również wyczerpujące informacje na temat odczynników i sposobu wywoływania w automatycznej ciemni mammografii. Odwiedzili także ekspozycję historyczną, z którą wiążą nadzieje na przyszłoroczne warsztaty fotograficzne – o czym wspomniał opiekun grupy.

 

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top