Aktualności

Placówki medyczne wiedzą wreszcie, jakie zakresy ich działalności automatycznie trafiły do sieci szpitali. 19 czerwca ukazało się rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie określenia szczegółowych kryteriów kwalifikacji świadczeniodawców do poszczególnych poziomów systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (Dz.U. poz. 1163). 27 czerwca została opublikowana lista placówek, które trafiły do krajowej sieci szpitali. Szpital Śląski w Cieszynie, jako jeden z pięciu w województwie śląskim, uzyskał najwyższy, III poziom.

Zakwalifikowanie do sieci oznacza pełne finansowanie świadczeń medycznych bez konieczności uczestniczenia w postępowaniu konkursowym. Wykazy ogłoszone przez wojewódzkie oddziały NFZ będą obowiązywać od 1 października do 30 czerwca 2021 roku. Placówki są podzielone na 3 poziomy referencyjności, powstaną też cztery poziomy specjalistyczne: pediatryczny, onkologiczny, pulmonologiczny i ogólnopolski.

SIEĆ 2

W celu zakwalifikowania do sieci (poza szpitalami ogólnopolskimi) placówki medyczne musiały spełnić łącznie następujące warunki: udzielania świadczeń w ramach izby przyjęć albo szpitalnego oddziału ratunkowego na podstawie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia przez okres co najmniej 2 ostatnich lat kalendarzowych oraz musiały posiadać konkretne oddziały wymienione w projekcie ustawy.

Korzyści dla Pacjenta:

1 Koordynacja leczenia pacjenta– lepsza dostępność poradni przyszpitalnych. Sieć szpitali przywraca systemową sprawiedliwość poprzez kompleksową opiekę nad pacjentem, także w przypadku wystąpienia powikłań.

2/ Znaczne skrócenie kolejek na SOR i w izbach przyjęć.Przychodnie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej przy SOR i izbach przyjęć.

3/ Sieć szpitali wprowadza kompleksową opiekę nad pacjentem, którą zorganizuje szpital. Koniec z dzieleniem pacjentów na lepszych i gorszych.

4/ Szpital w sieci będzie zapewniał pacjentowi leczenie szpitalne, odpowiednią poradnię specjalistyczną i rehabilitację stacjonarną.

http://www.nfz-katowice.pl/dokumenty/76/Wykaz_szpitali-SlaskiOW-27-6-2017-stopnie.pdf

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top