Aktualności

Po raz kolejny Szpital Śląski w Cieszynie wziął udział w prozdrowotnej akcji  „Wakacyjny Tydzień Zdrowia” zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Cieszynie oraz Urząd Miasta w Ustroniu. Podczas kilku lipcowych dni  ustroński rynek odwiedziło wielu zainteresowanych. Pogoda próbowała pokrzyżować plany, ale oferta, z której można było skorzystać bezpłatnie, przyciągnęła wielu chętnych.

IMG 3400a- Głównym jej celem było zwiększenie skuteczności oddziaływań prozdrowotnych wśród mieszkańców Powiatu Cieszyńskiego. O skali akcji niech świadczą liczby - mówi Barbara Kłosowska, Kierownik Biura Promocji Starostwa Powiatowego - Udzielono łącznie ponad 1000 informacji, rozdano 293 skierowania na badania krwi, zawierające: morfologię, glukozę, cholesterol, trójglicerydy i alat. W bogatej ofercie nie zabrakło porad specjalistycznych w zakresie: chorób układu krążenia, miażdżycy, cukrzycy, ortopedycznych, rehabilitacji i wad postawy, fizjoterapii, pediatrii, nefrologii, gastrologii   i interny oraz psychologicznych. Udzielono łącznie ponad 200 konsultacji lekarskich i wykonano 49 badań EKG wraz z odczytem. Sporo, bo aż 700 osób skorzystało z pomiaru ciśnienia, pogłębionej analizy składu ciała, BMI i tkanki tłuszczowej, 310 osób z pomiaru pulsoksymetrii, ponad 400 osób z pomiaru tlenku węgla - podsumowuje akcję B.Kłosowska. Ponadto udzielono  400 porad pielęgniarskich, w zakresie profilaktyki chorób cywilizacyjnych, higieny ciała, podologicznych, położniczych oraz dermokonsultacji. Były zapisy na mammografię i cytologię, Liczne porady dietetyczne (ponad 200) były poparte degustacjami surówek warzywnych (60 litrów), wyrobów naturalnych oraz wodą mineralną z jodem i magnezem, której stałe dostawy zabezpieczyła jak zwykle Ustronianka sp. z o. o. Dzieci i dorośli mieli okazję poćwiczyć z użyciem kijków nordic walking, gum terraband, piłek rehabilitacyjnych i chusty klanza. Rozdano ponad 2500 ulotek, broszur i informacji prozdrowotnych. O dużym zadowoleniu z akcji świadczą bardzo pozytywne słowa od wielu uczestników.

Organizatorami akcji, jak co roku było Starostwo Powiatowe w Cieszynie i Urząd Miejski w Ustroniu. Współpracę w ramach akcji podjęli: ZZOZ Szpital Śląski w Cieszynie, Śląskie Centrum Rehabilitacji i Prewencji w Ustroniu, Laboratorium Analityczne Med-Lab-Suchanek w Ustroniu, Ustronianka Sp. z o.o.,, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Cieszynie, NZOZ„Przychodnia Akademicka” w Cieszynie wraz z firmą Biosfera, Chrześcijańska Służba Charytatywna- Filie w Skoczowie i Ustroniu, Polski Komitet Zwalczania Raka Oddział w Cieszynie, ACS Słuchmed Sp. z o. o w Lublinie, Sanatorium Ustroń Ośrodek Magnolia & Ośrodek Tulipan, Śląskie Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności w Ustroniu, Sylveco, Zumba fitness w Cieszynie, Avon Sp z o.o., Inwest Partner Medycyna Sp. z o.o. .

Szpital Śląski reprezentowali lek. Hanna Robleska, lek. Maja Maroszek, lek. Mieczysław Gajdosz, dietetyk Beata Czernik oraz pielęgniarka Beata Bartoszewska.

 

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top