Aktualności

Jak duże było zapotrzebowanie na temat "Zakrzepowe zapalenie żył głębokich kończyn dolnych" świadczyły zapełnione wszystkie miejsca w szpitalnej sali konferencyjnejPodczas wtorkowego (26.09.2017.r) spotkania z cyklu Pro Salute, specjalista z Oddziału Chirurgii Ogólnej - Krzysztof Laber omówił przyczyny zakrzepicy, czynniki ryzyka, objawy zarówno zakrzepicy, jak i zatorowości płucnej, a także formy leczenia.

IMG 3938a

Słuchacze otrzymali wyczerpujące informacje na temat sposobów oceny ryzyka zapalenia zakrzepowego. Konsekwencją uszkodzenia zastawek jest zaleganie krwi w kończynie. Skutkuje to rozwojem przewlekłej niewydolności żylnej, bólem nóg, przebarwieniem skóry, podatnością skóry na urazy, osłabieniem zdolności naprawczych i w konsekwencji przewlekłymi owrzodzeniami.

Aby przeciwdziałać rozwojowi zespołu pozakrzepowego zaleca się pończochy uciskowe II stopnia ucisku. Pomocne są również leki flebotropowe oraz unoszenie kończyn w spoczynku. K.Laber podkreślił, że już na poziomie POZ można ropocząć - po rozpoznaniu - leczenie zakrzepicy żył głębokich.

 

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top