Aktualności

W październikowej odsłonie Galerii Zmiennej swoje prace prezentuje Aleksandra Konieczna. Galeria znajduje się w Zespole Poradni Specjalistycznych Pawilonu Diagnostyczno-Zabiegowego Szpitala Śląskiego w Cieszynie, wstęp bezpłatny.

IMG 3989a

Pani Aleksandra pochodzi z Górek Wielkich. Od dziecka lubiła rysunek, jednak dopiero od 2013 roku, kiedy w szpitalu przeżywała trudne chwile, odkryła radość tworzenia i szukania w malarstwie sposobu wyciszania się. W ostatnich latach, w ramach zajęć plastycznych w Dziennym Ośrodku Wsparcia "Więź" w Cieszynie, jak również w domowym, góreckim zaciszu, tworzy obrazy techniką akrylu i pasteli. W jej twórczości dominuje motyw sakralny, w którym wyraża własną duchowość i religijność. Szczególnie bliską postacią w jej obrazach jest Matka Boska Częstochowska.
Od niedawna zafascynowana ikonografią świętych, sama podejmuje próby pisania ikon. Każda z nich poddana procesowi tworzenia, powstaje z potrzeby serca autorki, z modlitwą na ustach i skupieniem. - Harmonię odnajduję w ciszy i spokoju, we wzajemnej życzliwości, ale również w działaniu - mówi wzruszona autorka wystawy.
Pasja malowania, którą sukcesywnie rozwija, daje jej poczucie spełnienia, dzielenia się wiarą z innymi, ale przede wszystkim przynosi radość i odnajdywanie harmonii w codziennym życiu.
Każdy jej obraz ma swoją opowieść i adresata, gdyż lubi dzielić się nimi z innymi, obdarzać i nieść nadzieję.

Zainteresowanych prezentacją swoich prac w szpitalnej galerii prosimy o kontakt 33/ 854 92 18.

 

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top