Drukuj

Wanna, poduszki, kolorowa pościel oraz artykuły papiernicze trafiły na Oddział Chirurgiczny dla Dzieci oraz Oddział Pediatryczny Szpitala Śląskiego. Wszystko dzięki pomocy Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Cieszynie.

 IMG 4139a

- Do pozyskania środków na zakup darów musimy angażować własne siły. W szkołach prowadzone są akcje zbierania nakrętek. Sporo środków otrzymujemy też od prywatnych firm i osób. Szczególne podziękowania należą się dla firmy Castorama, która ufundowała wannę na Oddział Chirurgiczny dla Dzieci – opowiada Tomasz Piwocha, wiceprezes Oddziału Rejonowego PCK w Cieszynie i koordynator akcji.

Pomoc dla Szpitala stanowi element działań edukacyjnych adresowanych do dzieci i młodzieży, dlatego w akcję włączyły się szkoły z terenu powiatu. Młodzi mieszkańcy uczą się pomagać poprzez zbieranie nakrętek. Najbardziej zaangażowane są: Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących ze Skoczowa.
- Nasi uczniowie zbierają około 2-3 worki, które co dwa miesiące odbiera od nas PCK. Za pieniążki otrzymane ze sprzedaży kupowane są niezbędne artykuły dla potrzebujących. Jest to dobra lekcja dla dzieci – podkreśla znaczenie działań Monika Lenartowicz, nauczycielka, która koordynuje akcję w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie.
W minionym tygodniu na oddziały dziecięce przekazano część poduszek i artykuły papiernicze. Już teraz planowane są zakupy kolejnych. Przy tej okazji odbyło się spotkanie, na którym Arkadiusz Żerdik, młodszy inspektor Straży Miejskiej w Cieszynie przygotował dla małych pacjentów wesołą prelekcję na temat bezpieczeństwa. Z tej okazji dzieci otrzymały odblaski i koszulki z logo „Baw się bezpiecznie”.

IMG_4098a.jpg IMG_4101a.jpg IMG_4104a.jpg

IMG_4105a.jpg IMG_4109a.jpg IMG_4111a.jpg

IMG_4114a.jpg IMG_4116a.jpg IMG_4118a.jpg

IMG_4120a.jpg IMG_4124a.jpg IMG_4125a.jpg

IMG_4127a.jpg IMG_4131a.jpg IMG_4139a.jpg

IMG_4141a.jpg IMG_4142a.jpg IMG_4144a.jpg