Aktualności

Prawie 1 400 000 złotych zostanie przeznaczonych na zakup nowoczesnego sprzetu i prace remontowe w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Projekt „Modernizacja i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie” otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

ZZOZ Cieszyn


W ramach projektu przeprowadzone zostaną prace remontowe mające na celu wzrost efektywności energetycznej m.in. wymiana opraw oświetleniowych na oprawy LED i montaż urządzeń regulujących temperaturę w pomieszczeniach oraz modernizacja systemu ewakuacyjnego w całym oddziale. Ponadto zostaną zakupione urządzenia i sprzęt medyczny oraz meble, w tym: aparaty EKG, kardiomonitory, pulsoksymetry, ciśnieniomierze, gazometr, defibrylator, stół zabiegowy, łóżka i wózki transportowe. Oddział zyska również nową rejestrację i wyposażenie poczekalni dla pacjentów. Pojawi się nowa infrastruktura informatyczna, m.in. zestawy komputerowe z pakietem oprogramowania dostosowanego do wymogów informatycznych systemów medycznych.


Dyrektor ZZOZ w Cieszynie, Czesław Płygawko podpisał właśnie umowę na dofinansowanie projektu nr POIS.09.01.00-00-0213/17z Ministerstwa Zdrowia. Dofinansowanie pochodzi z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko i wyniesie 1 185 782,74 zł. Brakującą kwotę pokryje ze swych środków Starostwo Powiatowe w Cieszynie
- Pozyskana kwota dofinansowania w pełni pokrywa nasze aktualne potrzeby inwestycyjne w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, - podkreśla zalety projektu Czesław Płygawko, dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie - będzie dopełnieniem wcześniej zrealizowanych prac tj. zakupu nowego aparatu cyfrowego RTG, nowoczesnego USG oraz wyposażenia sali wstępnego intensywnego nadzoru anestezjologicznego. To z kolei pozwoli utrzymać wysoki standard świadczeń medycznych udzielanych w oddziale. Nieuniknione oczekiwanie przez pacjentów na udzielenie pomocy SOR będzie się odbywało w bardziej komfortowych warunkach.

Planowany termin zakończenia projektu to 30.09.2018 r.

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top