Aktualności

W dniu 28 grudnia 2017r. – w Szpitalu Śląskim w Cieszynie - odbył się trening decyzyjny w ramach prowadzonych corocznie tzw. ćwiczebnych symulacji na wypadek zdarzeń masowych i katastrof. Zakres ćwiczeń uwzględnia także rosnące - w wielu dziedzinach - zagrożenie typu terrorystycznego.

Każdego roku wybierane jest inne możliwe zdarzenie i zagrożenie. Ćwiczenie w ramach symulacji ma głównie na celu wypracowanie optymalnych procesów decyzyjnych Kierownictwa Zakładu oraz reakcji, w sytuacji niespodziewanych, nagłych zagrożeń o szerokim zasięgu (masowych), powodujących sytuację kryzysową i konieczność przejścia szpitala w stan podwyższonej, wyższej lub najwyższej gotowości. W tym roku, decyzją Czesława Płygawko, Dyrektora naszego Zakładu, było ćwiczenie reakcji na zagrożenie płynące z cyberataku. Data i godzina treningu została uczestnikom celowo podana niemal w ostatniej chwili.

IMG 20171228 133600a

W ćwiczeniu uczestniczyli bezpośrednio Dyrektor ZZOZ w Cieszynie, Zastępca Dyrektora ds. Administracyjnych oraz wytypowani przedstawiciele pionu medycznego i administracyjnego, a także kluczowy w takiej sytuacji Dział Informatyki i Telekomunikacji. Szczegóły, wyniki i efekty posiedzenia z oczywistych względów nie mogą być upublicznione, natomiast możemy poinformować, że następny trening, tym razem już bezpośrednio w wytypowanych komórkach odbędzie się w 1. półroczu przyszłego roku. Dziękujemy zatem uczestnikom tego nagłego wydarzenia za konstruktywne zaangażowanie i czas w tym niełatwym okresie roku.

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top