Aktualności

Po raz szósty w Szpitalu Śląskim w Cieszynie będzie się odbywać kwesta do „serduszkowej puszki”. Cieszyńska lecznica wiele zawdzięcza Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ciągu 22 lat współpracy do szpitala dotarła aparatura medyczna o łącznej wartości 1 410 568 zł. Zostały nią obdarowane oddziały: otolaryngologiczny, geriatryczny, chirurgiczny dla dzieci, pediatryczny, SOR a także neonatologiczny.

zał1a

Podczas 26 Finału WOŚP będzie prowadzona zbiórka pieniędzy „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Po raz kolejny Fundacja Jurka Owsiaka wesprze oddziały noworodkowe. Neonatologia była celem dla WOŚP już siedem razy. Dotąd za pieniądze zebrane podczas finałów zakupiono 3844 urządzenia medyczne warte w sumie 121 909 333,39 złotych. Po 26. Finale na wsparcie WOŚP mogą liczyć oddziały podstawowe. Wyposażone one zostaną w stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, a także sprzęt diagnostyczny. 

Przypominamy, że cieszyński oddział neonatologiczny nosi imię „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” i do tej pory otrzymał sprzęt o wartości 505 528 zł. – Nasze dzieci i personel są bardzo wdzięczni „Orkiestrze” za regularne doposażanie naszego oddziału – mówi Kazimiera Karczmarczyk, ordynator neonatologii – bez nowoczesnego sprzętu nie można mówić o skutecznym leczeniu. Tegoroczna zbiórka będzie przeznaczona na wyrównanie szans leczenia noworodków na podstawowych oddziałach neonatologicznych. W Polsce funkcjonuje 3-stopniowy podział ze względu na poziom specjalizacji, oddziały podstawowe to tzw. I oraz II stopnia referencyjności. Cieszyński oddział neonatologiczny do nich należy, więc mamy ogromną nadzieję, że trafią do nas – tak bardzo potrzebne – stanowiska do resuscytacji noworodków, inkubator oraz aparat do nieinwazyjnej wentylacji – wyjaśnia Pani Ordynator.

W Szpitalu Śląskim w Cieszynie kwestowanie odbywać się będzie w hallu głównym i na oddziałach w godzinach od 10.00 do 16.00, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top